Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA VE İLÇELERDE IŞİD OLAYLARI

ŞANLIURFA VE İLÇELERDE IŞİD OLAYLARI

IŞİD çetesine yönelik Şanlıurfa ve ilçelerinde dün gece hareketli saatler yaşandı. Viranşehir ilçesindeki esnaflar, IŞİD saldırılarını protesto etmek amacıyla kepenkleri kapattı. Ayrıca, eylemciler tarafında Ak Parti Milletvekili Mehmet Akyürek'in evi ateşe verildi.

Giriş Tarihi: 9 Ekim 2014 Perşembe 02:24
ŞANLIURFA VE İLÇELERDE IŞİD OLAYLARI

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde Ak Parti Milletvekili Mehmet Akyürek'in evi ateşe verildi. Viranşehir'de izinsiz gösteri yapan gruplara polis tazyikli su ve biber gazı ile müdahale ederken Dağılan gruplar ilçenin farklı noktalarında lastiklerle ateş yakarak gösteriler yaptı. Polis ile göstericiler arasındaki çatışma devam ederken, bir grup ilçe merkezinde bulunan Mehmet Akyürek'e ait eve Molotof atılarak ateşe verildi. Başka bir grup ise Karacadağ Caddesinde bulunan bir market ateşe verilirken, cadde üzerindeki banka ve diğer işyerlerine de taş ve Molotoflu saldırdı.

 

Dün akşam saatlerinden bu yana kepenkleri kapalı olan esnaf bugünde kepenk açmadı.  İlçenin 4 ana caddesi üzerinde bulunan esnaflar bugünde IŞID’i protesto edip kepenklerini açmadı.

İlçede Eczane, Fırın ve bazı lokantaların dışında tüm iş yerleri kapalı durumda. İlçede sessiz bir bekleyiş sürerken, güvenlik güçleri önlemlerini artırdı.

 

 

Bu arada Birecik'ten geçen Gaziantep Şanlıurfa Karayolu bazı eylemci ve provokatörler tarafından kapatılan kara yolu trafiğe açıldı.

 

Siverek'te de akşam saatlerinde başlayan olaylar gece geç saatlerinde sona erdi.

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde, IŞİD'e yönelik protesto bahanesiyle toplanarak korsan gösteri düzenleyen gruba biber gazı ve basınçlı suyla müdahale edildi. Gösteriye katılan 11 kişi gözaltına alındı.

 

İlçe merkezindeki kaymakamlık önünde gece geç saatlerde toplanarak korsan gösteri düzenleyen grup, çöp konteynırlarını devirip ateşe vererek yola barikat kurdu. Uyarılara rağmen dağılmayarak polise taş atan gruba biber gazı ve basınçlı suyla müdahale edildi. Gruptakiler, müdahaleyle ara sokaklara dağılırken, gösterilere katılan 11 kişi polis tarafından gözaltına alındı. İlçedeki güvenlik önlemleri ise artırıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık