Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA 'YA GİRMELERİNE İZİN VERİLMEDİ (video)

ŞANLIURFA 'YA GİRMELERİNE İZİN VERİLMEDİ (video)

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne ait Kartepe deniz otobüsünü kaçıran ve yapılan operasyonda ölü ele geçirilen PKK'lı Mensur Güzel'in cenazesi Diyarbakır'a götürülürken, polis, cenazenin bu sabah Şanlıurfa'dan geçişine güvenlik gerekçesiyle izin vermedi.

Giriş Tarihi: 14 Kasım 2011 Pazartesi 06:33
ŞANLIURFA 'YA GİRMELERİNE İZİN VERİLMEDİ (video)
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne ait Kartepe deniz otobüsünü kaçıran ve yapılan operasyonda ölü ele geçirilen PKK'lı Mensur Güzel'in cenazesi Diyarbakır'a götürülürken, polis, cenazenin bu sabah Şanlıurfa'dan geçişine güvenlik gerekçesiyle izin vermedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne ait Kartepe deniz otobüsünü kaçıran ve yapılan operasyonda ölü ele geçirilen PKK'lı terörist Mensur Güzel'in cenazesi Diyarbakır'a götürülürken, polis, cenazenin bu sabah Şanlıurfa'dan geçişine güvenlik gerekçesiyle izin vermedi. Çıkan gerginlikte 2 kişi gözaltına alınırken, kente girişine izin verilmeyen cenaze konvoyu ise otoyola yönlendirildi.Geçen cuma günü Kartepe deniz otobüsünü içindeki yolcularla birlikte kaçıran ve 12 saatlik Silivriaçıklarında düzenlenen operasyonda ölü olarak ele geçirilen Mensur Güzel'in cenazesi, Adli Tıp Kurumu'nda işlemlerinin tamamlanmasının ardından ailesine teslim edildi. Güzel ailesi ve yakınları teslim aldıkları cenazeyi karayolu ile Diyarbakır'a götürmek üzere yola çıktı.Şanlıurfa'YA GİRMELERİNE İZİN VERİLMEDİPolis, 10 araçlık konvoy ile Diyarbakır'a götürülen Güzel'in cenazesinin bu sabah Şanlıurfa'dan geçişi sırasında PKK yandaşlarının gösterisine dönüştürüleceği bilgisine ulaştı. Bunun üzerine polis güvenlik gerekçesi ile konvoyun kente girmemesini kararlaştırdı.Gaziantep yönünden gelen konvoy, kente birkaç kilometre kala bir petrol istasyonunda durduruldu ve öldürülen Güzel'in yakınlarına Diyarbakır'a otoyolu kullanarak devam etmelerini söyledi. Bu sırada cenaze konvoyunun durdurulduğu istasyona Bdp Şanlıurfa İl Başkanı Fatma İzol ile bazı partililer de geldi.2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDIYaklaşık yarım saat bekleyen konvoydakilerin kimlikleri ve araçlarının kontrolü yapıldı. Konvoya dahil olmak isteyen Bdp Şanlıurfa İl Başkanı Fatma İzol'un da içinde bulunduğu 2 otomobil evraklarının eksik olduğu gerekçesiyle trafikten men edildi. Bu sırada cenaze aracının bekletilmesine tepki göstererek polisle tartışan 1 kişi gözaltına alındı. Kimlik kontrolünde hakkında elektrik hırsızlığı suçundan arama kararı bulunan 1 kişi daha gözaltına alındı. Gözaltına alınan ve isimleri açıklanmayan 2 kişi Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.Polisin çalışmasını tamamlamasının ardından cenaze konvoyu kente girmeden otoyola yönlendirildi.Şanlıurfa Bdp İl Başkanı İzol ile bazı partililer ile araçları bağlandığı için konvoya dahil (ahaber)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık