Ana Sayfa Siyaset ŞANLIURFA YENİ PROJELERLE YENİLENECEK

ŞANLIURFA YENİ PROJELERLE YENİLENECEK

2015 – 2019 yılları arasında ise; ‘Yeni Şanlıurfa Yeni Projeler’le donatılacak.

Giriş Tarihi: 30 Mayıs 2015 Cumartesi 18:14
ŞANLIURFA YENİ PROJELERLE YENİLENECEK

Belediye Konferans Salonunda gerçekleştirilen “2015-2019 Yeni Şanlıurfa Yeni Projeler” tanıtım toplantısının açılışında konuşan AK Parti İl Başkanı Av. Zeynel Abidin Beyazgül, 7 Haziran seçiminin önemine değindi.

 

Dev ekranlara yansıtılan görüntüler eşliğinde yeni projeleri tanıtan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şanlıurfa Milletvekili adayı Dr. Nureddin Nebati , “Bilindiği gibi AK Parti iktidarı olarak Şanlıurfa’ya son 13 yılda 24 milyar TL yatırım ve destek sağladık. 2015 – 2019 yılları arasında ise; ‘Yeni Şanlıurfa Yeni Projeler’le donatılacak. Dedi.

 

Nureddin Nebati, Şanlıurfa’ya yakışır Güneydoğu’nun en büyük ‘Kent Parkı’nın yapılacağını, Şanlıurfa’nın yeşile bürüneceğini, trafiğinin rahatlatılacağını, sanayisinin geliştirilerek işsizlerimize iş imkânı sağlanacağını, gerçekleştirilecek yüzlerce projelerle Şanlıurfa’nın yatırımlara doyacağını ve bölgenin yıldızı bir şehir olacağını söyledi.

 

Nebati 4 yıl içinde yapılacak projeleri şu şekilde sıraladı.

 

2015 – 2019 yılları arasında ise; ‘Yeni Şanlıurfa Yeni Projeler’le donatılacak. Gerçekleştirilecek olan yüzlerce projeler ve hizmetlerle, sağlanacak desteklerle Şanlıurfa ve Şanlıurfalı hizmete doyacak. Yapılacak birçok tesislerle işsiz gençlerimize iş imkanı sağlanacak. Şanlıurfa merkez ve ilçelerinin tamamı her alanda kalkınacak.Şanlıurfalıların desteğiyle, 7 Haziran 2015 seçimleri sonrasında, hizmetlerine devam edecek olan AK Parti iktidarı ile, öncelikle 20. Zırhlı Tugayı şehir dışına taşınarak, Şanlıurfa’ya yakışır Güneydoğu’nun en büyük ‘Kent Parkı’ haline getirilecek. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde temeli atılan Bin 700 yataklı Şehir Hastahanesi en kısa sürede hayata geçirilecek.Ankara-Konya-Adana-Gaziantep-Şanlıurfa arası Hızlı Tren ile ulaşım çok daha kolaylaşacak.Karaköprü-Çevik Kuvvet 3 katlı Köprülü Kavşağı, Sırrın-Karaköprü Çevre yolu 3 katlı Köprülü Kavşağı, Eyyubiye-eski Hava Alanı Yolu Yonca yaprağı Köprülü Kavşağı ile Şanlıurfa Trafiği nefes alacak.1 Köprülü Kavşak, 4 Dalgeç ve yan yollar ile Abideden Hava Limanına kadar ışıklara takılmadan ulaşım imkânı sağlanacak.‘Yol Medeniyettir’ düsturu ile il ve ilçelerimizin genelinin bağlantı ve çevre yolları yapılarak ulaşım daha kolay ve rahat sağlanacak” dedi.

 

Şanlıurfa’ya İkinci Üniversite

Projelerin süratle hayata geçirileceğini belirten Nebati, “İkinci Üniversiteyi Şanlıurfa’ya kazandıracağız.GAP Vadisine yapılacak tesislerle Şanlıurfa hayat bulacak, Şanlıurfa daha yeşil olacak.Hilvan, Siverek ve Viranşehir Pompaj Sulamasına kavuşacak.Kırsalda 500 adet Ta’ziye Evi yapılıyor. Köylerimizin tamamına Ta’ziye Evleri yapılacak.Her aile uygun fiyatla konut sahibi olacak.Organize Sanayi Bölgesi (OSB) büyüyecek, istihdam artacak.Şanlıurfa’ya yakışır Kültür Merkezi ve Fuar Alanı yapılacak.Şanlıurfa’ya daha birçok hizmet ve yatırımlar yapılacak. Şanlıurfa’mız ve Şanlıurfalı kardeşlerimiz her şeyin en iyisine layıktır.Yeni Türkiye, Yeni Şanlıurfa yolunda ikinci yarı başlıyor” diye konuştu.

 

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star