Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa Yenişehir Gençlik Merkezinde İzcilik Kursu

Şanlıurfa Yenişehir Gençlik Merkezinde İzcilik Kursu

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Yenişehir Gençlik Merkezi tarafından 9-12 yaş aralığındaki gençler için izcilik kursu verildi.

Giriş Tarihi: 25 Ekim 2013 Cuma 14:30
Şanlıurfa Yenişehir Gençlik Merkezinde İzcilik Kursu

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Yenişehir Gençlik Merkezi tarafından 9-12 yaş aralığındaki gençler için izcilik kursu verildi. Açılan izcilik kursuna çok sayıda kursiyer katıldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Yenişehir Gençlik Merkezi Müdürü Abdullah Canbeyli, 1 Ekim 2013 tarihi itibari ile başlayan izcilik kursuna yaklaşık 30 müracaatın yapıldığını ifade etti. Canbeyli, "Üç ay devam edecek izcilik kursunda gönüllülük esası dikkate alınarak gençler arasında paylaşım, tanışma kaynaşma ve rehberlik eğitimi ile gençlerin ilgi alanlarına göre diğer dallara da yönlendirilmeleri planlanmaktadır. Bununla birlikte gençlerimizin daha aktif daha sosyal olmalarını, iyilik yapma fikri ile kendi kişisel gelişimlerine katkı sağlamak, kendi azmi ile zihinsel ve fiziksel olarak çaba göstermelerini çevre bilincini sağlamak, gönüllülük esası ön plana çıkarılarak rehberlik eğitimi yanı sıra başkalarına yardımda bulunmak, izcilik türesine uyarak, spor branşlarına yönlendirme amacı ile etkinliklere katılmalarını sağlamaktır" dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız ise, Yenişehir Gençlik Merkezi'nin kısa bir süre içerisinde birçok etkinliğe imza atmanın yanı sıra verdiği kurslarla da gençlerin temel becerilerini geliştirmelerini daha sosyal ve aktif olmalarını sağladığını söyledi. Yıldız, "Bu kurslara izcilik dalını katan arkadaşlarımızı kutluyorum" diye konuştu.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık