Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa Yeşile Bürünüyor

Şanlıurfa Yeşile Bürünüyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in, ağaç varlığı yönünden en fakir illerden biri olan Şanlıurfa'nın yeşillendirilmesi için başlattığı seferberliğe, Karaköprü beldesinden başlandı

Giriş Tarihi: 22 Aralık 2011 Perşembe 11:38
Şanlıurfa Yeşile Bürünüyor
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in, ağaç varlığı yönünden en fakir illerden biri olan Şanlıurfa'nın yeşillendirilmesi için başlattığı seferberliğe, Karaköprü beldesinden başlandı.
Karaköprü Belediyesince düzenlenen fidan dikim töreninde, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, İl Özel İdare Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, Orman Bölge Müdürü Ali Coşkun, İl Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve öğrenciler, Karaköprü Belediyesi mesire alanında fidan dikti. Etkinlik kapsamında, beldede, 75 bin fidanın toprakla buluşturulacağı kaydedildi.
Törende ilk fidanı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik adına diken Vali Celalettin Güvenç, Bakan Çelik'in kentteki önemli vaatlerinden birinin de Şanlıurfa'nın ağaçlandırılması ve yeşillendirilmesi olduğunu belirterek, bu kapsamda Şanlıurfa'ya, Orman Bölge Müdürlüğü kurulduğunu hatırlattı.
Güvenç, Karaköprü Belediyesi işbirliğiyle fidan dikimine başladıklarını ifade ederek, ''İnşallah Bölge Müdürlüğümüz, Karaköprü Belediyemiz biz gittikten sonra bu ağaçlara sahip çıkacak, bunların bakımlarını üstlenecek, sulayacak ve bu bölge yakın gelecekte yeşil bir ağaçlık alan olarak, halkımıza hizmet verecek. Bu konuda kararlıyız, yoğun bir şekilde çalışacağız. 2013 yılına kadar, Urfa'nın bereketli topraklarını, tarım dışı topraklarını, yeşile çevireceğiz'' dedi.
Orman Bölge Müdürü Ali Coşkun da Şanlıurfa'nın daha önce suya kavuştuğu gibi Orman Bölge Müdürlüğünün kurulmasıyla da yeşil alanlara kavuşacağını belirtti.
Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ise yeşil bir Şanlıurfa hedeflediklerini kaydederek, beldede binalarının önlerini ağaçlandırmak isteyen vatandaşların da Karaköprü Belediyesinden ücretsiz nar fidanı alabileceklerini söyledi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık