Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa’da Husumet Bitti, Barış Geldi

Şanlıurfa’da Husumet Bitti, Barış Geldi

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde Ziraat Odası delege seçimleri nedeniyle aralarında husumet bulunan iki aile, düzenlenen barış yemeğiyle barıştırıldı.

Giriş Tarihi: 9 Nisan 2011 Cumartesi 23:28
Şanlıurfa’da Husumet Bitti, Barış Geldi
Geçtiğimiz aylarda Suruç'a bağlı Kurutepe köyünde Ziraat Odası delege seçimleri için bulunan Yıldız köyünden Fırathan ailesiyle Kurutepe köyüne mensup Kılıç ailesi arasında tartışma çıkmıştı.

Çıkan tartışma silahlı kavgaya dönüşünce olayda 5 kişi yaralanmıştı. İki aile arasında başlayan husumetin daha fazla uzatılmaması için devreye giren Suruç'un kanaat önderleri ve ileri gelenleri husumetli aileleri barıştırmak için seferber oldu. Husumetli iki aile arasında yapılan görüşmeler sonunda her iki taraftan da barış için olumlu yanıt alınarak, barış töreni düzenlendi. Çukobirlik'te verilen barış yemeğine husumetli ailelerin yanı sıra çok sayıda Suruçlu vatandaş katıldı. Barış yemeğinde konuşan Suruç ilçe müftüsü Mustafa Altun , "Peygamber Efendimiz (S.A.V) buyuruyor ki; 'Barış hayırdır. Ne kadar kavgamız olsa, ne kadar birbirimizin kalbini kırarsak da neticede bunun ilacı sulhtur, barıştır, güzelliktir.


Zarara zararla karışılık vermek hiç kimseye yarar getirmez. Birbirinizin gıybetini yapmayınız, birbirinize haset etmeyiniz, birbirinize sırt çevirmeyiniz. Ey Allah'ın kulları kardeş olunuz. Bir
birinize merhamet ediniz ki merhamet bulunuz. Merhamet eden merhamet bulur' diyerek barış ve kardeşliğin önemine dikkat çekti.


Daha sonra barış törenine katılan vatandaşlara yemek ikram edildikten sonra barış töreni sona erdi.
(Şanlıurfa Olay)
Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık