Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA,BÜYÜKŞEHİRLE RAMAZANI DOLU DOLU YAŞADI

ŞANLIURFA,BÜYÜKŞEHİRLE RAMAZANI DOLU DOLU YAŞADI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen “Peygamberler Şehrinde Büyükşehir İle Ramazan Etkinlikleri” kapsamında Şanlıurfalılar Ramazanı dolu dolu yaşadı.

Giriş Tarihi: 27 Temmuz 2014 Pazar 10:36
ŞANLIURFA,BÜYÜKŞEHİRLE RAMAZANI DOLU DOLU YAŞADI

Ramazan Ayı boyunca kentin çeşitli yerlerinde farklı etkinliklerle vatandaşları meydanlarda, ilçelerde, parklarda ve iftar sofralarında buluşturan Büyükşehir Belediyesi, gerçekleştirdiği etkinliklerle vatandaşlardan takdir toplayarak, yapılan her etkinlik vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

Ramazan Sokağının kurulduğu Rabia Meydanı’nda her gece Şanlıurfalılar ağırlanarak, meyan şerbeti ikram edildi. Şanlıurfa’nın adeta cazibe merkezi haline gelen Rabia Meydanı, her gece yapılan etkinliklerle dolup taştı.

Öte yandan Ramazan Ayı boyunca mobil ekmek fırınıyla günde 7 Bin vatandaşa ekmek dağıtan Büyükşehir Belediyesi, gıda yardım paketlerini binlerce ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı da unutmadı.

Ayrıca STK’larla işbirliği içerisinde iftar sofraları açarak, Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’in katılımıyla toplumun her kesimiyle bir araya gelindi. Büyükşehir Belediyesi tarafından Ramazan Ayı boyunca Bozova, Suruç, Ceylanpınar ve Viranşehir ilçelerinde günde 3 bin 500 vatandaşa iftar yemeği verildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Celalettin Güvenç’in katılımıyla Rabia Meydanı’nda kurulan iftar sofrasında 4 bin 500 kişiye iftar yemeği verildi.

Başbakanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan, Eşi Hanımefendi Emine Erdoğan ve bazı bakan ve milletvekillerimizin katılımıyla Rabia Meydanı’nda 25 Bin kişiye iftar sofrası açan Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Ayı boyunca Ramazan Ayı’nın maneviyatıyla hareket edip; yardımlaşma, paylaşma, ikram ve iftar sofralarında vatandaşlarla buluştu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi; engellilere, sporculara, STK’lara, Kanaat Önderlerine ve kadınlara iftar yemeği verdi. Yoğun katılımların yaşandığı iftar yemekleriyle, birlik ve beraberliğimiz pekiştirildi.

Tasavvuf Dinletisi, Kur’ân-ı Kerim Tilaveti, Tiyatro, Sıra Gecesi, Söyleşi ve çeşitli etkinliklerle birlikte Ramazan Ayı Şanlıurfa’da bir başka yaşandı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık