Ana Sayfa Sağlık Şanlıurfa'da 10 Ton Bozuk Tavuk Eti İmha Edildi

Şanlıurfa'da 10 Ton Bozuk Tavuk Eti İmha Edildi

Şanlıurfa Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları denetimler sırasında bir soğuk hava deposuna kullanım tarihi geçmiş 10 ton tavuk eti bularak imha etti.

Giriş Tarihi: 19 Mayıs 2013 Pazar 11:03
Şanlıurfa'da 10 Ton Bozuk Tavuk Eti İmha Edildi

Şanlıurfa Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları denetimler sırasında bir soğuk hava deposuna kullanım tarihi geçmiş 10 ton tavuk Eti bularak imha etti.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekiplerince yapılan denetimde, bir soğuk hava deposunda kullanım tarihi geçmiş ve bozulmuş 10 ton tavuk Eti bulundu. Ekipler tarafından el konulan tavuklar, belediye çöp toplama merkezinde kazılan çukur içerisine gömülerek imha edildi. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mahmut Ökten, yapılan baskınla ilgili olarak şunları söyledi:

"Ekiplerimizin yapmış olduğu denetimler sırasında bir soğuk hava deposunda 10 ton son kullanma tarihi geçmiş bozuk tavuk ürünlerine el koyarak imha ettik. Halkın sağlığını tehlikeye düşüren şahıslara ise gerekli cezai işlem uyguladık. İnsanların sağlığını hiçe sayan art niyetli kişilere yapacağımız denetimlerle onlara fırsat vermeyeceğiz. Gıda tüketiminde vatandaşlarımızın ise rasgele yerlerde etiketsiz et ve et ürünlerini almamaları konusunda uyarıyoruz. Bozuk ürünlerle karşılaşan vatandaşlarımız ALO174 Gıda Hattını arayabilirler."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık