Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'da 100 Ev Kadınına 1000 Lira Mikro Kredi

Şanlıurfa'da 100 Ev Kadınına 1000 Lira Mikro Kredi

Şanlıurfa Belediyesi tarafından yürütülen 'Mikro Kredi' uygulaması ile evlerinde oturan 100 kadın, bin liralık kredilerini alarak, iş hayatını atıldı. Belediyenin sağladığı kredi ile Şanlıurfa'da kendi işlerini kurması sağlanan kadınların sayısı 1700'e ulaştı.

Giriş Tarihi: 22 Ekim 2013 Salı 08:01
Şanlıurfa'da 100 Ev Kadınına 1000 Lira Mikro Kredi

Şanlıurfa Belediyesi tarafından sağlanan kredilerin teslimi için Şair Nabi Kültür Merkezi'nde tören düzenlendi. Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba ile belediye birim amirlerinin katıldığı törende 100 kadına daha kredi verildi. Törende konuşan Belediye Başkanı Fakıbaba, mikro krediden faydalananların sayısının bin 700'e ulaştığını belirterek, "Şanlıurfa'nın adını, kadınlarla Türkiye'ye damga vuracağız. Güneydoğulu ve Urfalı kadınların neler yapabileceğini artık Türkiye'ye anlatma zamanı geldi. Başkalarının bir yemekte harcadığı parayla bizim kadınlarımızın bu parayla neler yaptıklarını, aileye ve çocuklarına nasıl katkı sağladıklarını anlatacağız. Bizim mikro kredide hedefimiz çok büyüktür. Bu bin 700 kişi benim ailemdir. İlk danışacağım ve müracaat edeceğim kişiler sizlersiniz. Hayatlarında Urfa dışında başka bir ili görmeyen bu kadınlarımız Türkiye'nin beli başlı şehirlerini gezme imkanının buldu. Erkeklerden daha fazla para kazanacağınızı inanıyorum. Bizler hep yanınızda olacağımızı bir kez daha burada belirtmek istiyorum" dedi.

Kredi dağıtım törenine katılan kadınlardan 4 çocuk annesi Birgül Kuzu, "Eşim işsiz kalınca çok zor günler geçirdik. Komşularımdan cesaret alarak, mikro krediden bin liralık destek aldım. Mahallede küçük bir bakkal dükkanı açtım ve borçlarımızı ödeyince işleri büyütüp, bir market açmayı düşünüyorum" dedi. Yılın 6 ayı tarlalarda ırgatlık yaparak geçimini sağlayan Adile Çiftçi ise, mikro kredi sayesinde çiçekçi dükkanı açarak iş kadını oldu.

Yapılan konuşma sonrası 100 kadına 1000 liralık kredileri dağıtıldı.

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık