Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'da 200 Depremzede İş Başı Yaptı

Şanlıurfa'da 200 Depremzede İş Başı Yaptı

Göç ettikleri illerde işe yerleştirilen Vanlı depremzedeler işbaşı yapıyor.

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2011 Çarşamba 18:31
Şanlıurfa'da 200 Depremzede İş Başı Yaptı
Göç ettikleri illerde işe yerleştirilen Vanlı depremzedeler işbaşı yapıyor.Şanlıurfa'ya gelen yaklaşık bin depremzededen 200 kişi işe yerleştirildi.

Deprem sonrası göç eden yaklaşık 36 bin depremzedeye evsahipliği yapan illerin başında gelen Şanlıurfa, ağırladığı bin depremzededen 200'ünü iş sahibi yaptı. İŞ-KUR aracılığı ile iş sahibi olan depremzedelerden bazıları 'Toplum Yararına Çalışma Projesi' kapsamında işe yerleştirilirken, bir kısmını kamu kurumları kendi bünyesinde istihdam etti. Yaklaşık 20 depremzedeye ise özel sektör kapısını açtı.

İŞ-KUR İl Müdürü Necdet Karasevda, Şanlıurfa'nın en çok depremzde istihdam eden iller arasında yer aldığını söyledi. Birçok ilde depremzedeleri işe yerleştirme planları yapılırken Şanlıurfa'da şu ana kadar 200 kişinin işe yerleştiğini kaydeden Karasevda, bazı depremzedelerin ise iş görüşmelerinin devam ettiğini dile getirdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın başlattığı 'Toplum Yararına Çalışma Projesi' kapsamında şehir merkezi ve ilçelerde çalıştırılmak üzere 150 depremzedenin işe yerleştirildiğini anlatan Karasevda, özel sektörün de depremzede işçi talebinde bulunduğunu ifade etti.

Karasevda, depremzedelerden bir kişi Kanal Urfa'da, 7'si Zümrüt Tekstil'de, bir kişinin Dedeman Otel'de, 5 kişinin OSM Hastanesi'nde, bir kişinin Nissan Erik Otomotiv'de, bir kişinin Şanmar Market'te ve bir kişinin de Ukamer Kalp Merkezin'de işe yerleştirildiğini belirtti. Karasevda iş ihtiyacı olan depremzedelerin İŞ KUR il müdürlüğüne başvurmalarını istedi.

Öte yandan bazı depremzedelerin Şanlıurfa'nın köylerine geçici yerleştiği öğrenildi.(haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Kurumsal

İçerikYukarı Çık