Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'da 5 Öğretmen Gözaltından Açığa Alındı

Şanlıurfa'da 5 Öğretmen Gözaltından Açığa Alındı

Urfa'nın Suruç İlçesi'nde kurulan Demokratik Çözüm Çadırı'na katıldıkları için gözaltına alınan ve mahkemece serbest bırakılan 5 öğretmen Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açığa alındı. KESK Urfa Şubeler Platformu, karara tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 15 Ekim 2011 Cumartesi 18:11
Şanlıurfa'da 5 Öğretmen Gözaltından Açığa Alındı
urfahaber / merkez  : KESK Urfa Şubeler Platformu yaptığı yazılı açıklamada, 27 Eylül'de Eğitim Sen, SES ve İHD Urfa şubelerinin de aralarında bulunduğu birçok eve düzenlenen baskınlarda gözaltına alınıp daha sonra serbest bırakılan 5 öğretmenin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açığa alındığını duyurdu. Suruç'ta kurulan Demokratik Çözüm ve Barış Çadırı'na düzenlenen ziyaretin gerekçe gösterildiği baskın sonucu gözaltına alınan ancak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Eğitim Sen eski Şube Başkanı Sıtkı Dehşet, Eğitim Sen yöneticileri Remziye Şahin ve Veysi Özbingöl, Eğitim Sen üyeleri Zeycan Aydın ile Yahya Açıkgöz'ün açığa alındığı kaydedilen açıklamada, ortaya çıkan tutumun tamamen hukuki ve keyfi olduğu vurgulandı.

AKP hükümetinin kendisi gibi düşünmeyen tüm muhalifleri baskı altına aldığı, gözaltına alarak, tutuklayarak susturup sindirmeye çalıştığı ifade edilen açıklamada, şöyle denildi: "Oysaki konfederasyonumuz KESK'in mücadele tarihine bakıldığında çok net görülecektir ki; bu ve buna benzer yönelimler daha önceki iktidarlar döneminde de denenmiştir. Ancak KESK'in bu tip yönelimlere dönük tavrı nettir. KESK, üyelerinden aldığı güçle bu tarz yönelimleri boşa çıkarmayı her zaman başarmıştır."
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık