Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA'DA 500 ÇOCUĞA TOPLU SÜNNET

ŞANLIURFA'DA 500 ÇOCUĞA TOPLU SÜNNET

Şanlıurfa'da 500 çocuk, hayırsever bir işadamı tarafından okulların kapanmasıyla birlikte topluca sünnet ettirildi.

Giriş Tarihi: 16 Haziran 2012 Cumartesi 09:28
ŞANLIURFA'DA 500 ÇOCUĞA TOPLU SÜNNET
Şanlıurfa'da 500 çocuk, hayırsever bir işadamı tarafından okulların kapanmasıyla birlikte topluca sünnet ettirildi. Kirveleri, ağlayarak sünnet masasına yatırılan çocukların susmaları için onlara bol bol lokum yedirmeye çalıştı.
Şanlıurfa'da adı açıklanmayan hayırsever işadamı, okulların kapanmasıyla birlikte maddi durumu iyi olmayan ailelerin 500 çocuğunu topluca sünnet ettirdi. Şehitlik Çamlık Salonu'nda gerçekleştirilen tören, sabah saatlerinde başladı. Aileleriyle birlikte toplu sünnet töreninin yapılacağı salona getirilen çocuklara önce kıyafetleri giydirildi. Ardından sevinçli bekleyiş, yerini korkuya bıraktı. Sünnet olacak çocuklar, ağlayarak ailelerinin ellerinden kaçmaya kalkıştı. Ailelerinin kucağında sünnet masasına götürülen bazı çocuklar, tekme ve yumruk atarak sünnetçinin elinden kurtulmak için uzun süre direndi.

Ağlaya ağlaya güçlükle sünnet ettirilen çocukların susması için devreye giren kirveleri ise onlara bol bol lokum yedirmeye çalıştı. Çocuklarını ücretsiz olarak sünnet ettiren aileler, hayırsever işadamına ve görevlilere teşekkür etti.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık