Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'da 64 Firmaya 13 Milyon lira Hibe Verilecek.

Şanlıurfa'da 64 Firmaya 13 Milyon lira Hibe Verilecek.

Ekonomik Gelişme Mali Destek Programı Başarılı Projeleri belirlendi.

Giriş Tarihi: 4 Kasım 2011 Cuma 22:39
Şanlıurfa'da 64 Firmaya 13 Milyon lira Hibe Verilecek.
Ekonomik Gelişme Mali Destek Programı Başarılı Projeleri belirlendi. Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından Mayıs ayında yapılan teklif çağrısıyla proje hazırlayıp projeleri başarılı sayılan 64 firmaya 13 milyon lira hibe verilecek.

Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından 2011 Yılı Çalışma Programı ve Bütçesi çerçevesinde; 23 Mayıs 2011 tarihinde Ekonomik Gelişme Mali Destek Programı için Proje Teklif Çağrısına 232 proje ile başvuran girişimcilerden 64'ünün projesi uygunbulunduğu belirtildi. Ön incelemeleri Ajans personeli tarafından, teknik ve Mali değerlendirmeleri ise Bağımsız Değerlendiriciler tarafından yapılan veDeğerlendirme Komitesi tarafından kontrol edilen projeler, daha sonra 'ön izleme ziyaretleri' ile Bağımsız Değerlendiriciler ve DeğerlendirmeKomitesi'nin önerileri doğrultusunda bütçe revizyonları' gerçekleştirildi. İncelemeleri tamalanarak yönetim kuruluna sunulan projelerden ilk 64'ü deseklenmeye uygun bulunduğu bildirildi.

elenen projelerin sahiplerine ise yazılı bir şekilde bilginin verileceği kaydedilirken, projesi onaylananların sözleşme için başvuru Sahiplerine yapılacak tebligat tarihinden itibaren en geç 10 gün içerisinde talep edilen belgelerle birlikte, ilgili İşletme/Kooperatif/Şirket temsil ve ilzama yetkili kişilerin sözleşmeyi imzalamak üzere Ajansa başvurması gerektiği bildirildi. Tebligattan sonra 10 gün içerisinde sözleşmeyi imzalamak üzere kalkınma ajansına başvurmayan girişimci, hibeden yararlanamayacağı öğrenildi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Genç Gönüllüler Okul Bahçesine Ağaç Dikti

Genç Gönüllüler Okul Bahçesine Ağaç Dikti

Kurumsal

İçerikYukarı Çık