Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'da 81 Kadının Maaşı Kesildi

Şanlıurfa'da 81 Kadının Maaşı Kesildi

Sosyal Güvenlik Kurumu Şanlıurfa İl Müdürü Mehmet Kara, yapılan denetimlerle maaş alabilmek için eşlerinden anlaşmalı olarak boşandığı saptanan 81 kadının aylıklarının kesildiğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 19 Şubat 2013 Salı 15:07
Şanlıurfa'da 81 Kadının Maaşı Kesildi

Sosyal Güvenlik Kurumu Şanlıurfa İl Müdürü Mehmet Kara, yapılan denetimlerle maaş alabilmek için eşlerinden anlaşmalı olarak boşandığı saptanan 81 kadının aylıklarının kesildiğini açıkladı. Kara, çoğunlukla şikayet üzerine ortaya çıkarılan anlaşmalı boşanmaların takipçisi olacaklarını, bu kişilerden haksız olarak aldıkları maaşları yasal faiziyle tahsil edeceklerini kaydetti.

SGK İl Müdürü Mehmet Kara, kurum binasında düzenlediği toplantıda yaptıkları çalışmaları anlattı. Kara, anlaşmalı boşanarak vefat eden anne ya da babasının emekli maaşını alanların tespitine yönelik yoğun çalıştıklarını söyledi. Haksız aylık alanların tespitine yönelik yaptıkları çalışmalar sırasında gelen ihbar telefonlarının da değerlendirildiğini anlatan Kara, şöyle dedi:

"Şu ana kadar yaptığımız denetimler ve gelen ihbar telefonlarının incelenmesi sonucu, anlaşmalı olarak boşanan 81 kişiyi tespit ettik. Denetimlerimiz sırasında ölen anne veya babalarının yetim aylığını almak için boşanan 81 çiftin aynı evde yaşamayı sürdürdüğünü belirledik. Bu kişilere ödenen aylıkları iptal ettirdik ve geçmiş dönem haksız olarak aldığı paraları da yasal faiziyle geri istedik. Vatandaşlarımızın bu noktada duyarlı olmalarını, aksi davranışta bulunanların da ihbar edilmesini istiyoruz."

Kara, halkın şikayetlerini 'Alo 170' hattını arayarak bildirebildiklerini sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star