Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'da Afgan Uyruklu Aileye Polis Desteği

Şanlıurfa'da Afgan Uyruklu Aileye Polis Desteği

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü personeli bir süre önce yerleştirildikleri kentte ekonomik sıkıntılar yaşayan Afganistan uyruklu aileyi ziyaret ederek gıda yardımı yaptı

Giriş Tarihi: 26 Ocak 2012 Perşembe 18:28
Şanlıurfa'da Afgan Uyruklu Aileye Polis Desteği
Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü personeli, bir süre önce yerleştirildikleri kentte ekonomik sıkıntılar yaşayan Afganistan uyruklu aileyi ziyaret ederek, gıda yardımı yaptı.
Ailenin verdiği bilgiye göre, ülkelerindeki iç karışıklık sırasında kaçarak önce İran'a ardından İstanbul'a gelen 14 kişilik Afganistanlı Özbek kökenli aile, bir süre sonra Birleşmiş Milletlere (BM) başvurup, sığınma talebinde bulundu.
Müracaatı kabul edilen ve İstanbul'da çöp konteynerlerinden topladıkları eşyaları satarak geçinmeye çalışan 14 kişilik Caferi ailesi, daha sonra bir yakınları aracılığıyla Şanlıurfa'ya yerleştirildi. Burada bir süre gündelik işlerde yevmiye karşılığında çalışan ailenin bazı fertleri, son dönemlerde iş bulmakta sıkıntı yaşayınca, evlerinin ihtiyaçlarını karşılayamaz duruma geldi.
Hayırseverlerin yaptığı küçük yardımlarla karınlarını doyurmaya çalışan ailenin çocukları soğuk hava ve beslenme yetersizliği gibi nedenlerle hasta oldu. Mahalle halkının durumu bildirmesi üzerine, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, kendi aralarında topladıkları paraların yanı sıra hayırseverin de desteğiyle satın aldıkları gıda malzemeleri ve oyuncaklarla ailenin yaşamını sürdürdüğü Atatürk Mahallesindeki evi ziyaret etti.
Aile fertleriyle bir süre görüşen ve çocuklara oyuncak hediye eden polisler, aileye desteklerinin süreceğini belirtti.
Anne ve babası, hasta kardeşlerinin muayenesi için hastane gittiği için evdeki kardeşlerine bakan 15 yaşındaki Fereşte Caferi, duyarlılıklarından ötürü polislere teşekkür etti.
Zor şartlarda yaşadıklarını ifade eden Caferi, hayırseverlerden yardım beklediklerini kaydetti.
Bu arada polislerle birlikte aileyi ziyaret eden ve adının açıklanmasını istemeyen bir hayırsever de ailenin 1 yıllık gıda ihtiyacını karşılamayı taahhüt etti.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık