Ana Sayfa Güncel Şanlıurfa'da Afrinlilere yardım kampanyası

Şanlıurfa'da Afrinlilere yardım kampanyası

Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu Başkanı Gerem

Giriş Tarihi: 27 Mart 2018 Salı 16:21
Şanlıurfa'da Afrinlilere yardım kampanyası

Şanlıurfa'da, Zeytin Dalı Harekatı ile terör örgütlerinden temizlenen Afrin ve köylerinde yaşayan Suriyeliler için yardım kampanyası başlatıldı.

Şanlıurfa İnsanı Yardım Platformunca "Mehmetçiğe Minnet, Afrin Halkına Himmet" sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında, Afrinliler için temel gıda, temizlik malzemesi, giyim ve çocuk oyuncaklar gibi yardım malzemeleri toplanacak.

Kampanya kapsamında yardımların toplanması amacıyla halkın yoğun olarak bulunduğu Büyükşehir Belediyesi binasının yan tarafına çadır kuruldu.

Platform Başkanı Osman Gerem, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türk halkının tarih boyunca mazlumların, mağdurların yanında yer aldığını belirterek, terör örgütünden kurtarılan Afrin halkı için de harekete geçtiklerini söyledi.

Dil, din, ırk ayırmaksızın her zaman yardıma muhtaçların yanında olduklarını belirten Gerem, "Dün olduğu gibi bugün de mağdur, mazlum olan Afrinli kardeşlerimizin yanındayız. Onlara umut, sofralarına bereket olmak adına yardım kampanyasını başlattık." dedi.

Toplanacak yardımların, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terörden arındırılan bölgelerdeki halka dağıtılacağını vurgulayan Gerem, Afrinlilerle ekmeklerini, aşlarını paylaşacaklarını ifade etti.

Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği yapılarak her sınıftaki öğrencilerin bir yardım kolisi oluşturacağını aktaran Gerem, öğrencilerin kolilere resim, oyuncak veya duygularını paylaştığı mektuplar koyarak Mehmetçik ve Afrinli çocuklara göndereceğini belirtti.

Şanlıurfalıların Suriye'de iç savaşın başladığı günden bu yana Suriye halkı için çok güzel yardımlar yaptığını dile getiren Gerem, herkesi 10 Nisan'a kadar devam edecek kampanyaya destek vermeye çağırdı.

 

AA

YORUMLAR
  • yorum2018-03-27 17:11:53misafir

    Urfa merkez ve ilçelerinde yaşayan savaş mağduru kadınlara çocuklara yardımcı olan el uzatan sivil toplum kuruluşlarına teşekkürler

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Elektrik kazası: 2 ağır yaralı

Elektrik kazası: 2 ağır yaralı

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık