Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA'DA AĞIR TONAJLI ARAÇLARA PARK DÜZENLEMESİ

ŞANLIURFA'DA AĞIR TONAJLI ARAÇLARA PARK DÜZENLEMESİ

İl Trafik Komisyonu'nun kararıyla şehir içinde yol kenarlarına park eden ağır tonajlı araçlara düzenleme geldi.

Giriş Tarihi: 1 Mayıs 2012 Salı 06:53
ŞANLIURFA'DA AĞIR TONAJLI ARAÇLARA PARK DÜZENLEMESİ
Valilik basın bürosundan yapılan açıklamada, İl Trafik Komisyonu kararıyla yapılan düzenlemede, ''ağır tonajlı araçların çevre yolları tamamlanıncaya kadar şehir içi trafiğine girebileceği'' yönünde bir karar olduğu hatırlatıldı.


Komisyonu aldığı kararla, bu araçların hem trafik güvenliğini tehlikeye düşürdükleri hem de çevre ve görüntü kirliliğine yol açtıkları gerekçesiyle yerleşim yerlerinin içerisine park etmelerine müsaade edilmeyeceği bildirildi.


Açıklamada, İl Trafik Komisyonu'nun aldığı kararlar, şöyle sıralandı:

''Yol kenarına, özellikle de kavşaklara yakın yerlere park eden ağır tonajlı araçlar, bu yolu kullanan diğer araçların görüş açısını daraltıp güvenli sürüşü engellemektedir. Aynı şekilde, bu araçların karşıdan karşıya geçişlerde yayaların yol görüşlerini engellediği ve kaza tehlikesi oluşturduğu bilinmektedir. Bu araçların çocukların oyun sahasına giren sokaklara park etmelerinden dolayı, maalesef ilimizde de örneği bulunan ve sonu ölüme kadar giden kazalara sebebiyet verilmektedir.


Yakın süreçte büyükşehir statüsüne kavuşacak olan Urfa'mız gün geçtikçe büyümekte ve modern bir kent haline gelmektedir. Ancak, güzel şehrimizin ortasında çoğu zaman çamurlu ve kirli halde park etmiş şekilde bulunan bu büyük araçların şehrin modern görüntüsüne zarar verdiği değerlendirilmektedir. Şehir içinde yol kenarlarına park eden ağır tonajlı araçların belirtilen kurallara uyması gerekmektedir.'' 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık