Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'da AK Parti Açık Ara Önde Bitirdi

Şanlıurfa'da AK Parti Açık Ara Önde Bitirdi

2011 Genel Seçimlerinde, Şanlıurfa'da AK Parti 10, bağımsızlar 2 milletvekili çıkardı.

Giriş Tarihi: 13 Haziran 2011 Pazartesi 01:20
Şanlıurfa'da AK Parti Açık Ara Önde Bitirdi
Şanlıurfa'da AK Parti 10, bağımsızlar 2 milletvekili çıkardı. Seçimi kazanan vekiller ve özgeçmişleri şöyle:

Faruk Çelik (AK Parti): 1956 Artvin doğumlu. Üniversite mezunu. 3 dönemdir Bursa milletvekili olarak TBMM'de bulunuyor. Halen Devlet Bakanlığı görevini yürütüyor, evli ve 4 çocuk babası.

Seyit Eyyüpoğlu (AK Parti): 1942 Şanlıurfa doğumlu. İlkokul mezunu çiftçi. 19'uncu ve 20'nci Dönem milletvekilliği yaptı. 23'üncü Dönem bağımsız olarak meclise girip AK Parti'ye katıldı. Halen milletvekili, evli ve 18 çocuk babası.

Mehmet Kasım Gülpınar (AK Parti): 1970 Şanlıurfa doğumlu. Üniversite mezunu, kamu görevlisi. Bazı bakanlara danışmanlık yaptı. Evli, 3 çocuk babası.

Mehmet Akyürek (AK Parti): 1950 Şanlıurfa doğumlu. Ortaöğretim mezunu, işadamı. Evli, 6 çocuk babası.

Zeynep Karahan Uslu (AK Parti): 1969 İstanbul doğumlu, Üniversite mezunu. 22'nci Dönem'de İstanbul milletvekili olarak TBMM'de bulundu. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nde Görsel İletişim Tasarımı Bölüm Başkanlığı görevini yürüttü. Evli ve 1 çocuk annesi.

Halil Özcan (AK Parti): 1964 Şanlıurfa doğumlu, Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri Bölümü Öğretim Üyesi. Evli, 6 çocuk babası.

Mahmut Kaçar (AK Parti): 1975 Şanlıurfa doğumlu, Üniversite mezunu çevre mühendisi. Sağlık- Sen Genel Başkanlığı yapıyordu. Evli ve bir çocuk babası.

Abdulkadir Emin Önen (AK Parti): 1976 Ankara doğumlu, Üniversite mezunu. Halen milletvekili, evli ve bir çocuk babası.

Yahya Akman (AK Parti): 1966 Şanlıurfa doğumlu. Üniversite mezunu, avukat. 3 dönemdir milletvekili, evli ve 6 çocuk babası.

Abdulkerim Gök (AK Parti): 1970 Şanlıurfa doğumlu. Harran Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi, evli ve 2 çocuk babası.

İbrahim Binici (Bağımsız): 1962 Şanlıurfa doğumlu. Üniversite mezunu. Halen milletvekili, evli 5 çocuk babası. Seçimlere BDP desteği ile katılıyor.

İbrahim Ayhan (Bağımsız): 1969 Şanlıurfa doğumlu, Üniversite mezunu. BDP il başkanlığı sırasında KCK operasyonundan dolayı tutuklandı, halen cezaevinde. Evli, 2 çocuk babası. Seçimlere BDP desteği ile katılıyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star