Ana Sayfa Siyaset ŞANLIURFA'DA AK PARTİ VEKİLLERİ TEBRİKLERİ KABUL ETTİ

ŞANLIURFA'DA AK PARTİ VEKİLLERİ TEBRİKLERİ KABUL ETTİ

Şanlıurfa'da, resmi olmayan sonuçlara göre meclise gitmeye hak kazanan 7 milletvekili, Ak Parti il başkanlığında tebrikleri kabul etti.

Giriş Tarihi: 10 Haziran 2015 Çarşamba 09:45
ŞANLIURFA'DA AK PARTİ VEKİLLERİ TEBRİKLERİ KABUL ETTİ

Şanlıurfa'da, resmi olmayan sonuçlara göre meclise gitmeye hak kazanan 7 milletvekili, Ak Parti il başkanlığında tebrikleri kabul etti. HDP'li 5 milletvekili ile TBMM'de Şanlıurfa'yı temsil edecek Ak Parti'den 7'nci sıra adayı olarak milletvekili seçilen eski Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, demokrasiye inanan insanlar olduklarını ve halkla kucaklaşarak yeniden yükselişe geçeceklerini söyledi.

2011 seçimlerinde Şanlıurfa'dan 10 milletvekili çıkaran ancak 7 Haziran'da yapılan seçimlerde ise sadece 7 milletvekili çıkaran Ak Parti'de tören düzenlendi. Ak Parti İl binasında düzenlenen törenle milletvekili seçilen isimlerden Ahmet Eşref Fakıbaba, Seyit Eyyüpoğlu, Halil Özcan, Mazhar Bağlı ve Hamide Sürücü vatandaşların tebriklerini kabul etti. Milletvekili seçilen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati ile KasımGülpınar'ın katılmadığı törende, partililer en fazla ilgiyi eski belediye başkanı olan Ahmet Eşref Fakıbaba'ya gösterdi. Milletvekili seçildiği için mutlu olduğunu ancak Ak Parti'nin oyunun düşmesinin üzüntüsünü yaşadığını ifade eden Fakıbaba şöyle konuştu: 

"Bizler demokrasiye inanan insanlarız. Barış içerisinde, kavganın olmadığı insanların rahatça oylarını kullandığı bir seçim oldu. Ak Parti'nin oylarında bir düşüş oldu ama biz bütün arkadaşlar, bir aradayız. Birlik ve beraberlik içerisinde en kısa zamanda toparlanıp bu düşüşü tekrar yükselişe çevireceğimize samimi bir şekilde inanıyorum. HemŞanlıurfa'yı hem de Türkiye'yi kucaklayacağımıza yürekten inanıyorum. Bu düşüş neden oldu, biz onları konuşuyoruz. Tekrar halkla kucaklaşmanın zamanı gelmiştir. Mazbatamızı aldığımız saatten itibaren çalışmalarımız başlayacaktır." 

 

 

haberler.com

YORUMLAR
  • yorum2015-06-12 11:07:53hak ile batıl

    millet vekillerine bak bide getirdikleri oylara bak birde tebrik yapıyorlar kasım Gürpınar siverek hdp sedi eyyüboğlu hdp birecik hdp Viranşehir hdp ceylan pınar hdp merkezden miilet vekili yok zaten harran akp Akçakale akp eyyubiye ilçesi akp buyrun tabloya bakın

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star