Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA'DA ASANSÖRLERE SIKI KONTROL

ŞANLIURFA'DA ASANSÖRLERE SIKI KONTROL

Şanlıurfa Belediyesi ve Makine Mühendisleri Odası, kentteki binaların asansörlerini yakın takibe alıyor.

Giriş Tarihi: 19 Nisan 2012 Perşembe 11:35
ŞANLIURFA'DA ASANSÖRLERE SIKI KONTROL
Şanlıurfa Belediyesi ve Makine Mühendisleri Odası, kentteki binaların asansörlerini yakın takibe alıyor. İki kurum arasında yapılan protokol ile asansör kazalarının önlenmesi için kentte denetimler sıklaştırılacak.


Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güllüoğlu'nun başkanlığında imzalanan protokol çerçevesinde, Makine Mühendisleri Odası üyesi 2 mühendis apartmanlardaki ve binalardaki asansörleri rutin olarak kontrol etmeye başlayacak. Kontroller sırasında görülen eksiklikler ve riskler apartman yöneticilerine bildirilecek. Bu uyarıları dikkate almayan binalarda asansörlerin elektrikleri kesilecek. 

Asansör kazalarının önlenmesi amacıyla imzalanan protokol töreninde konuşan Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güllüoğlu, "Şanlıurfa'da asansör kullanma konusunda sürekli sıkıntılar yaşanıyor. Zaman zaman kazalar ölümle sonuçlanıyor. Bundan böyle Şanlıurfa'da kullanıma açık asansörlerin denetimini mühendislerle beraber yapacağımız protokol çerçevesinde denetleyeceğiz. Burada her binanın kendi asansör firmaları ile kurallarıyla beraber çalışmaları var, ancak biz bunların yaptıkları işleri denetleyeceğiz. İnsanlarımızın güvenli ortamda ev ve işyerlerine ulaşmasını sağlayacağız. Tüm bina yöneticilerinden kontrol ekibine yardımcı olmalarını istiyoruz. Kurallara uymayan binaların asansörlerinin elektriklerini keserek, radikal kararlar alacağız" diye konuştu. (DHA)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Kurumsal

İçerikYukarı Çık