Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA'DA AŞIRI SICAKLARA URFA MODELİ ÇÖZÜM

ŞANLIURFA'DA AŞIRI SICAKLARA URFA MODELİ ÇÖZÜM

Çöl sıcakları yaşayan vatandaşlar güneşten korunmak için ilginç yöntemlere başvuruyor.

Giriş Tarihi: 14 Haziran 2012 Perşembe 03:47
ŞANLIURFA'DA AŞIRI SICAKLARA URFA MODELİ ÇÖZÜM
Yöresel kıyafetli bir kadının ev ekmeği yapımında kullanılan metal sacı, sıcak havadan korunmak için başının üstüne koyarak yürümesi ilginç görüntüler oluşturdu.
Yılın en sıcak günlerinin yaşandığı Şanlıurfa'da havaların aşırı sıcak olması, günlük hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Vatandaşlar, 43 dereceye ulaşan çöl sıcaklardan korunmak için ilginç yöntemlere başvuruyor. Tarla sulaması nedeniyle havadaki nem oranında artış meydana gelen kentte vatandaşlar, klimaların bile engelleyemediği sıcaklardan korunmak için her yolu deniyor.
Sıcak havadan bunalan kimi vatandaşlar gölgelik alanlarda beklemeyi tercih ederken, kimileri de serinlemek için havuzlara akın ediyor. Çöl sıcaklarından etkilenen yöresel kıyafetli bir kadın, çarşıdan aldığı ekmek pişirmek için kullanılan metal sacı, başının üstene koyarak yürümesi caddede ilginç görüntülere sahne oldu.
Haşimiye Meydanı'nda başının üstündeki metal sac ile yürüyen kadını gören vatandaşlar, şaşkınlıklarını gizleyemedi. Vatandaşların meraklı bakışları arasında yoluna devam eden yöresel kıyafetli kadın, bir süre sonra gözden kayboldu.
Uzmanlar, sıcak havalarda özellikle; kalp ve tansiyon hastaları ile hamile, yaşlı ve çocukların saat: 10.00 ile 16.00 arasında dışarı çıkmaması konusunda uyarıda bulunurken, Meteoroloji Şanlıurfa Bölge Müdürlüğü yetkilileri ise, sıcaklığın hafta başından itibaren 2-3 derece daha artacağını bildirdi.
kaynak:  www.haberkentim.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık