Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa’da Aşure Etkinliği

Şanlıurfa’da Aşure Etkinliği

CHP’li Belediye Başkanı tarafından Kısas beldesinde 10.'su düzenlenen aşure şenliği CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap’ın katılımı ve birbirinden güzel etkinliklerle gerçekleşti.

Giriş Tarihi: 14 Nisan 2013 Pazar 13:32
Şanlıurfa’da Aşure Etkinliği

Kısas'ta düzenlenen etkinliğe CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Al, Kısas Belediye Başkanı Ali Ersöz, CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karataş, Siyasiler, CHP Milletvekilleri ve vatandaşlar katıldı. İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından açılış konuşan Kısas Belediye Başkanı Ali Ersöz, "Ümit ediyorum ki içinde bulunduğumuz bu barış rüzgarı tüm Türkiye’de ve dünyada yankılanır" dedi.


CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap ise gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak barış sürecinde CHP’ye kimsenin laf edemeyeceğini söyledi. Matkap konuşmasında şunları belirtti:
"Doğu, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Türkiye’nin her bölgesinde bir umut oluştu, bir umut doğdu barış rüzgarları esiyor. Bu gerçekten çok güzel bir şey, umarım bu rüzgarlar tersine dönmez artık. Yalnız bu konuda halkımızın yanıltılması için her şey söyleniyor. Cumhuriyet Halk Partisinin tavrı sorgulanıyor. Toplumsal barış deyince, iç barış deyince Türkiye’de Parti olarak akla SHP gelir, CHP gelir başka parti gelmez. Türkiye’de barış adına iç barış adına, toplumsal barış adına projeler hazırlayan, raporlar yazan, bedel ödeyen tek parti Cumhuriyet Halk Partisi'dir. Onun dışında hiçbir partinin bir rapor hazırladığını, bir iddia sergilediğini gösteremezsiniz. Bugüne kadar ben tanık olmadım siyaset hayatımda. Barışla ilgili bir görüş bir rapor hazırlandıysa bu Cumhuriyet Halk Partisinin raporu oldu. Hatırlayın 1989 belediye seçimlerinde birinci parti olmuştuk,1991 seçimlerine girerken bir koğuş yaşandı, dönemin Genel Başkanı Erdal İnönü Doğu ve Güneydoğu'da bir kırgınlık olmasın diye seçim ittifakı yaptı. O dönem birinci parti olmayı beklerken, tek başımıza iktidar olmayı beklerken üçüncü parti olduk. O bedeli biz Türkiye’nin barışı adına ödedik. Şimdi birileri barış adına konuşmaya başladı Cumhuriyet Halk Partisini insafsızca suçlamaya çalışıyorlar, buna kimsenin hakkı yok.


Şimdi siyaset uzmanları, dış politika uzmanları şunu söylüyor, Suriye’ye karşı Suudi Arabistan, Katar ve Türkiye ittifakı vardı. Bunun yanına İsrail’in katılması için Amerika zorladı İsrail ve Türkiye’yi barıştırdılar. Şimdi de Suriye’yi yok etmek için buna Kandil’i de katmak istiyorlar. Olayın özü bu olabilir mi? Dolayısıyla herkes bu sürece ihtilaflı yanaşıyor, asıl konuşmak isteyen Başbakan konuşmuyor. Cumhuriyet Halk Partisi niye konuşsun? Onun için dikkatinizi çekiyorum kimsenin barış konusunda Cumhuriyet Halk Partisine laf söylemeye hakkı olamaz, kimsenin haddine de değil hele AKP’nin hiç haddine değil."

Yapılan konuşmaların ardından Etkinlik çerçevesinde Aşık ozanlar sahnede saz çalıp türküler seslendirdi. Son olarak ta semah gösterisi yapıldı

 

Kısas’ta düzenlenen Aşure şenliği etkinliği yaklaşık 4 saat sürdü.

 

 

 

 

İHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık