Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'da "Barış Güvercinleri" uçuruldu (VİDEO)

Şanlıurfa'da "Barış Güvercinleri" uçuruldu (VİDEO)

Güneydoğu gezisine çıkan CHP milletvekilleri, 'tarihin sıfır noktası' olarak bilinen Göbeklitepe'de, Şanlıurfa Belediyesi'nin düzenlediği barış güvercini uçurtma etkinliğine katıldı.

Giriş Tarihi: 10 Nisan 2013 Çarşamba 17:07
Şanlıurfa'da

Öğleden sonra kent merkezine 12 kilometre uzaklıktaki, 'tarihin bilinen en eski tapınağı' olarak kabul edilen Göbeklitepe'ye giden CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, İstanbul Milletvekili Sedef Küçük ve Bursa Milletvekili Sena Kaleli, törene katılan Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcıları ile birlikte barış güvercinlerini uçurdu. Etkinlikte konuşan Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Yücetepe, tarihin sıfır noktası olarak kabul edilen Göbeklitepe ile insanlık tarihinin yeniden yazıldığını belirterek, "12 bin yıl önce yapılmış olan bu tapınak bilinen insanlık tarihinin değişmesine vesile oldu. Bu nedenle barış güvercinlerini havaya uçurma etkinliğinin burada daha anlamlı olacağını düşündük. Çünkü burada birçok medeniyet yaşamış ve Hazreti İbrahim ile birlikte bu topraklarda engin hoşgörü anlayışı yerleşmiştir" dedi.


'UMARIZ MESAJ DOĞRU YERİ BULUR'
Gökyüzüne güvercin uçuran CHP'li vekiller adına konuşan Sena Kaleli, binlerce yıl öncesine ait izleri taşıyan Göbeklitepe'den barış mesajlarının verilmesinin önemli olduğuna vurgu yaparak, "Urfa?dan bu barış güvercinlerinin uçurulması anlamlı bir mesajdır. Umarız bu mesaj doğru yerleri bulur ve hepimize barışın önemini, dostluğun, kardeşliğin, kültürel kimliklerin ve kültürel kimliklere, tarihimize sahip çıkmanın önemini yeniden hatırlatır. Güvercinler gibi insanlar da hak ve özgürlüklerine sahip çıkabilmelidir. Umarız bu gün barış için güvercinlerin uçtuğu bir gün olarak kalmaz. Barışın kalıcı ve sürdürülebilir olması için atılması gereken diğer adımlar da atılır" diye konuştu.

 

 

 

DHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star