Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA'DA BAŞBAKAN HEYECANI

ŞANLIURFA'DA BAŞBAKAN HEYECANI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı miting nedeniyle Topçu Meydanı’nda çalışmalar aralıksız sürüyor.

Giriş Tarihi: 9 Mart 2014 Pazar 11:13
ŞANLIURFA'DA BAŞBAKAN HEYECANI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağı miting nedeniyle Topçu Meydanı'nda çalışmalar aralıksız sürüyor. Alana asılan Saidi Nursi'nin resminin yer aldığı dev pankarttaki "Hizmet için Mekke'de de olsaydım, buraya gelirdim" söz dikkat çekti.

Başbakan Erdoğan'ın miting yapacağı alana gündüz konuşacağı platform kurulurken, çevresinde ise geniş güvenlik çemberi oluşturuldu. Barikatların yerleştirilmesinin ardından ise meydanın süsleme çalışmalarına başlandı. Akşam saatlerinde start alan çalışmalar kapsamında alan Ak Parti ve Türk bayrakları ile donatıldı. Alanda ilginç pankartlar ve Üzerlerindeki yazılı mesajlar dikkat çekti. Yaklaşık 100 metrekare büyüklüğündeki bir pankartın üzerinde Said'i Nursi'nin resmi yer alırken, "Hizmet için Mekkede'de olsa buraya gelirdim. /Bedüzzaman Said'i Nursi" yazısı da bulunuyor.

Ayrıca alandaki, "Biz Özallar, Menderesler gibi şahadet, şerbetini içmeye Erdoğanlar gibi dünyaya meydan okumaya yemin etmiş gençleriz. Biz; Türküyle, kürdüyle arabıyla, fitne kusan münafıklara karşı, anamızdan (Er)doğanlar Akçakakeli Ak gençleriz. 1 dinleme cihazı artı 1 montajlı kaset eşittir paralel devlet. Biz seni besmelenden biliriz uzun adam. Muhtar olamaz dediniz, başbakan oldu sıra Cumhurbaşkanlığı'nda" ifadelerinin yazdığı Başbakan Erdoğan'a destek pankartları da dikkat çekti.

Çalışmaları yerinde inceleyen Şanlıurfa Büyüşehir belediye Başkan adayı Celalettin Güvenç, Başbakan Erdoğan'ın Şanlıurfa programını bilgi verdi. Meydanın 100 bin kişi aşkın kapasitesinin bulunduğunu belirten Güvenç, "Bizim beklentimiz 100 bin kişiden de çok kişinin katılması yönünde. Çünkü Urfalı Sayın Başbakanımızı çok seviyor. Her seçimde bu meydanları dolduruyor. Coşkuyla güzel bir miting yapacağız. Başbakanımız burada olacak. Çok önemli açıklamaları ve mesajları olacak. Tüm herkesi mitinge davet ediyoruz Herkesi çağırıyoruz. İnşallah her şey güzel gidecek, çok coşkulu ve önemli bir mitinge bu meydan şahitlik edecek" diye konuştu.

Çalışmaların sabahın ilk ışıklarına kadar sürmesi beklenirken, Başbakan Erdoğan'ınŞanlıurfa programında binlerce polisin görev alacağı belirtildi. Başbakan Erdoğan'ın Kent merkezinde oturan bir Suriyeli aileyi de evinde ziyaret edeceği öğrenildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star