Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'da BDP'li Grubun Eğlencesine Polis Engeli

Şanlıurfa'da BDP'li Grubun Eğlencesine Polis Engeli

Şanlıurfa'da, PKK'nın eylemlere başlamasının 29'uncu yıldönümünü kutlayıp yasa dışı sloganlar atan BDP'li gruba polis uyarısı yapıldı.

Giriş Tarihi: 15 Ağustos 2013 Perşembe 11:13
Şanlıurfa'da BDP'li Grubun Eğlencesine Polis Engeli

Şanlıurfa'da, PKK'nın Doğu ve Güneydoğu'da eylemlere başlamasının 29'uncu yıldönümünü yasa dışı sloganlar atıp şarkılar söyleyerek kutlayan BDP'li grubun etkinliği polisin uyarısıyla astırıldı. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı alanda etkinliği sonlandıran grup, oturma eylemi yaptı.

Şanlıurfa BDP İl Örgütü, PKK'nın Siirt'in Eruh, Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'ne düzenlediği baskınlarla eylemleri başlattığı 15 Ağustos 1984 tarihini kutlamak istedi. Eyübiye Mahallesi'nde toplanan 100 kişilik BDP'li grup, müzikler eşliğinde halaylar çekip şarkılar söyledi. Mahallede zırhlı araçlarla önlem polis, eğlenenBDP'li grup, yasa dışı sloganlar örgütün marş ve şarkılarını söyleyince uyarıda bulundu. Uyarılar sırasında bazı BDP'li yöneticiler ile polis arasında gerginlik oldu. Eğlenceye son veren BDP'liler, sabaha kadar oturma eylemi yaptı. Polisler ise mahallede ki önlemlerini sabaha kadar sürdürdü

 

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık