Ana Sayfa Ekonomi Şanlıurfa'da Besiciler Baharı Yaşadı

Şanlıurfa'da Besiciler Baharı Yaşadı

Türkiye'deki küçükbaş hayvancılığın en önemli merkezlerinden Şanlıurfa'da, ekim ve kasım aylarındaki yağışların bol olması ve don olayının yaşanmaması hayvancılıkla uğraşan vatandaşları sevindirdi.

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2012 Perşembe 07:01
Şanlıurfa'da Besiciler Baharı Yaşadı

Türkiye'deki küçükbaş hayvancılığın en önemli merkezlerinden Şanlıurfa'da, ekim ve kasım aylarındaki yağışların bol olması ve don olayının yaşanmaması hayvancılıkla uğraşan vatandaşları sevindirdi.

Alınan bilgiye göre, Tek Tek Dağları ve Karacadağ bölgelerinde geçimlerini hayvancılıkla sağlayan vatandaşlar geçen yılki meraların iyi olmaması ve yem fiyatlarının da pahalı olması nedeniyle zor durumda kaldı.

Sonbahar mevsimindeki bol yağışlar ve hava sıcaklığının mevsim normalleri üzerinde seyretmesi meraların yeşermesini sağladı.

Yıllardır bu işle uğraştığını ve hayvanların yeşeren otlarla birlikte doymaya başladığını ifade eden besiciMehmet Turan, geçen yıl meraların yeterince iyi olmasından dolayı yazın Bingöl'e göçtüklerini aktardı.

Bu yılki yem fiyatlarının yüksek olmasının kendilerini düşündürdüğünü dile getiren Turan, "Yağmurlarla birlikte bitkiler yeşerdi ve hayvanlarımız doymaya başladı. Bu yağışlarla adeta baharı şimdi yaşıyoruz" dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Erdoğan'dan döviz için yeni hamle

Erdoğan'dan döviz için yeni hamle

Kurumsal

İçerikYukarı Çık