Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA’DA BİK İLE YEREL BASININ DEĞERİ ARTACAK

ŞANLIURFA’DA BİK İLE YEREL BASININ DEĞERİ ARTACAK

Şanlıurfa’da şube açan Basın İlan Kurumu, (BİK) yerel gazetelerin sahipleriyle tanışma toplantısında bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 15 Temmuz 2012 Pazar 02:47
ŞANLIURFA’DA BİK İLE YEREL BASININ DEĞERİ ARTACAK
Basın İlan Kurumu Şanlıurfa Şube Müdürü Şükrü Kılıç, Şanlıurfa basınını daha kaliteli bir hale getireceklerini söyledi.


BİK gazete sahipleriyle bir araya geldi


Şanlıurfa’da şube açan Basın İlan Kurumu, (BİK) yerel gazetelerin sahipleriyle tanışma toplantısında bir araya geldi.


Şanlıurfa Valiliğinde yapılan toplantıya, Basın İlan Kurumu Şanlıurfa Şube Müdürü Şükrü Kılıç, Adana Basın ilan Kurumu Şube müdürü Mehmet Feramuz Ayan ve  kentte yayın yapan yerel gazetelerin sahipleri katıldı.


Basın İlan Kurumu ile yere basının değeri artacak


Toplantıda konuşan Basın İlan Kurumu Şanlıurfa Şube Müdürü Şükrü Kılıç, ’’Şanlıurfa’da gazete sayısı fazla olduğundan gazeteler daha kaliteli basılamıyor. Basın İlan Kurumu’nun hizmet verdiği illerde, gazetelere verdiği destekle kaliteyi arttırdı. Basın İlan Kurumu yerel boyutta çok ciddi rakamlarla destek veriyor. Birçok ilde Basın İlan Kurumunun verdiği ilanlar sayesinde bazı gazeteler, kalitesini ciddi oranda arttırmıştır.” dedi


Kurum tepeden inme yapıya sahip değildir diyen Basın İlan Kurumu Şanlıurfa Şube Müdürü Şükrü Kılıç,  “Şanlıurfa’da da bu hizmeti vermek için Basın İlan Kurumu şubesi açıldı. Kurum tepeden inme yapıya sahip değildir. Kurumun kararları sizlerin oluşturduğu kamuoyu ile veriliyor. Basın İlan Kurumu hiçbir zaman cezalandırıcı değildir, yönlendiricidir. Bizim hedefimiz basın mensuplarının işini kolaylaştırmaktır. Kurumumuz, basın mensuplarının mesleğin etik kurallarına, halkın değer yargılarına, kamuoyunun dikkate aldığı konulara eğilmesi ve mesleğin sadece bir kamu hizmeti olarak yapmak için çaba harcıyor, kadrolar açıyor ve yetişmiş insanları istihdam ediyor.  Değerli basın mensuplarımıza gerekli imkânları sağlıyoruz ve daha çok sağlamaya çalışacağız. Basın mensuplarına Sarı basın kartları veriliyor. Bu kartlarla her kapı açılıyor. Çünkü basın halkın gözü kulağıdır. Basın halkın sesidir ve halkı temsil eder.Biz de Basın İlan Kurumu Şanlıurfa Şubesi olarak basın mensuplarımız ile daha çok iletişim içinde olacağız. Şanlıurfa basınını birlikte daha kaliteli bir hale getireceğiz’’ şeklinde konuştu.


Gazetecilere teknik bilgiler verildi


Toplantıda Adana Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Mehmet Feramuz Ayan tarafından, basın mensuplarına Basın İlan Kurumunun işleyişi hakkında teknik bilgiler verildi.


kaynak: sanliurfaolay.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık