Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA'DA BİLİNÇLİ GENÇLİK İÇİN MÜCADELE BAŞLATILDI

ŞANLIURFA'DA BİLİNÇLİ GENÇLİK İÇİN MÜCADELE BAŞLATILDI

Şanlıurfa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından son dönemlerde artan çocuk kayıplarının önüne geçebilmek ve bilinçli nesil yetiştirebilmek amacıyla mücadele başlatıldı.

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2014 Cumartesi 10:25
ŞANLIURFA'DA BİLİNÇLİ GENÇLİK İÇİN MÜCADELE BAŞLATILDI

Şanlıurfa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından hazırlanan 'Bilinçli Nesiller, Güvenli Yarınlar için Zararlı Alışkanlıklarla Mücadele Projesi' kapsamında aileler eğitilecek. Seminerle çocukların kaybolmalarında en büyük etken olarak görülen kötü alışkanlıklar, kötüye kullanılan teknoloji ve madde bağımlığı konularında gençlerin ailelerinin eğitilip bilinçlendirilmesi hedefleniyor.

Eğitim programı hakkında bilgi veren Denetimli Serbestlik Müdürü Sinan Yaşar, dünyanın global bir köye dönüştüğü ve bu nedenle gençlerin internet, alkol, uyuşturucu gibi zararlı alışkanlıklar ile kötü arkadaşlardan korunmasının zorlaştığını ifade etti.

Bilinçli aileleri de seminere davet eden Yaşar, "Günümüzde teknolojik sebeplerden çocukların kötü alışkanlıklardan korunması çok zorlaştı. Ailelerin bilinçli olması da yeterli olmuyor; en az gençler kadar interneti bilmeleri gerekir. Bu konularda aileleri bilinçlendirmek istiyoruz. Bu nedenle çocuğu madde bağımlılığı gibi zararlı alışkanlıkların yanı sıra internet gibi alışkanlıkları da bulunan ailelerin de bu seminerlere katılmalarını umut ediyoruz. Gayrimenkul ve fabrikalarımızın yanı sıra geleceğimizin yanı sıra geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz gençlere yatırım yapıyoruz" dedi.

Sosyal hizmet uzmanı Mustafa Heşe de psikolog Deniz Akın ve sosyolog Ayşe Solak, tarafından 40 kişilik gruplar halinde çocukların kötü alışkanlıklardan korunması yönünde eğitimlerin verileceğini ifade etti.

Kurum önünde açılan stantta ise suça sürüklenen çocuklar ve aile içi şiddet konusunda bilgilerin verildiği broşürler dağıtılarak aileler seminere davet edildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star