Ana Sayfa Sağlık ŞANLIURFA'DA BİR İLK

ŞANLIURFA'DA BİR İLK

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük metropoller dışında bir ilke daha imza attı.

Giriş Tarihi: 18 Mayıs 2015 Pazartesi 05:07
ŞANLIURFA'DA BİR İLK

KBB ve Klinik odyoloji Uzmanı  Op. Dr. Ferhat KORKMAZ tarafından orta kulak kolesteatomu nedeniyle her iki kulağı daha önce opere edilmiş ve ileri derecede işitme kaybı bulunan  hastaya  BAHA  (Kemiğe İmplante Edilen İşitme Cihazı) başarı ile takıldı.

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük metropoller dışında bir ilke daha imza attı. Kemiğe implante edilen işitme cihazı, hastanede ilk kez yapılan cerrahi teknikle tek seansta başarılı bir operasyonla Melik Reyhan Kaya isimli hastaya takıldı.

İmplant ameliyatı KBB ve Klinik Odyoloji Uzmanı Op. Dr. Ferhat KORKMAZ tarafından tek seansta başarı ile gerçekleştirildi. 

Konu ile ilgili Op. Dr. Ferhat KORKMAZ; ‘’Kemiğe implante edilen işitme cihazı iki parçadan oluşmaktadır, birinci kısım ameliyathane şartlarında şakak kemiğine yerleştirilmekte, ikinci kısım ise hasta iyileştikten 1 ay sonra poliklinik ortamında takılmaktadır. Takılan cihaz sayesinde ses, kemik yoluyla doğrudan iç kulağa iletildiğinden hastaların daha net ve daha iyi duyması sağlanmış olacaktır.  Bununla beraber her türlü kulak cerrahisi, burun ameliyatları, baş-boyun ve larenks iyi ve kötü huylu tümör cerrahileri  hastanemizde yapılmaktadır. Hastaların dış merkeze sevkleri durma noktasına geldi ve hastaların mağduriyetleri de böylece egellenmiş oldu’’ dedi.

Özellikle orta kulak ve dış kulak problemi nedeniyle işitme kaybı olan ve normal işitme cihazlarının yetersiz kaldığı hastalarda, doğuştan her iki kulak kepçesi ve dış kulak yolu olmayan hastalarda daha ileri teknolojiye sahip Kemiğe implante edilen işitme cihazları takılması gerekiyor.

 

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa’da Şehir Hastanesi muamması

Urfa’da Şehir Hastanesi muamması

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık