Ana Sayfa Sağlık ŞANLIURFA'DA BİR İLK

ŞANLIURFA'DA BİR İLK

Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Karaköprü Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Diş polikliniğine başvuran 27 yaşınmdaki hasta sağlığına kavuştu.

Giriş Tarihi: 1 Şubat 2016 Pazartesi 04:40
ŞANLIURFA'DA BİR İLK

Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Karaköprü Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Diş polikliniğine başvuran 27 yaşınmdaki hasta sağlığına kavuştu.

yapılan muayene sonucu  tüm dişlerinin çürüdüğü, sadece bir kısmının köklerinin ağızda kaldığı ve bir kısmının da iltihaplı olduğu tespit edilen hastanın tedavisi Karaköprü Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Diş polikliniğinde yapıldı.

Diş hekimleri tarafından uzun süren tedavi sonrasında hasta sağlığına kavuştu.Karaköprü Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Ömer Ufuk YETKİN;Şanlıurfa’da ilk defa böyle uzun süren tedavi sonrası sağlığına kavuşan ve sonucunda üst çene Ful ağız porselen takılarak hastanın normal yaşamına devam etmesi sağlandı dedi. Uzun süren ve sabır isteyen tedavi sonrası sağlığına kavuşan hastanın kendilerine teşekkür ettiğini söyledi.Yetkin; Diş hastalığını hafife alınmamasını belirterek “Diş; mine, dentin ve diş özü tabakalarından oluşur. Diş özü tabakasının içinde ayrıca sıcağa, soğuğa ve ağrıya hassas duyu sinirleri ve kan damarları bulunur. Besinlerin mekanik ve kimyasal sindirimi ağızda başlar. Dişler sayesinde parçalanan besinler tükürük yardımıyla kimyasal sindirimi başlatır. Bu yüzden ağızda, dişte ve diş etinde olabilecek olumsuzluklar önce sindirim olayının olumsuz etkilenmesine yol açar. Dişler sadece çiğnemede değil sesleri düzgün çıkarmada da önemli bir yer tutar. Dişleri eksik olan bir kişinin düzgün konuşamadığı açıktır. Aynı zamanda güzel bir dış görünüm için de dişler önemli bir yer tutmaktadır.” Dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık