Ana Sayfa Sağlık ŞANLIURFADA BİR İLK GERÇEKLEŞTİ

ŞANLIURFADA BİR İLK GERÇEKLEŞTİ

Şanlıurfada ilk defa 20 aylık bir çocuğun organları bağışlandı.

Giriş Tarihi: 9 Nisan 2016 Cumartesi 08:43
ŞANLIURFADA BİR İLK GERÇEKLEŞTİ

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hastane yöneticisi İbrahim Halil KEŞKÜŞ "ilimizde ilk defa  20 aylık çocuğun organları bağışlandı.

KEŞKÜŞ;Harran İlçesi'ne bağlı Tahılalan Mahallesi'nde yaşayan Cüneyd ve Zekiye Akkurt çiftinin 20 aylık oğlu Abdullah Akkurt 05.04.2016 tarihinde Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine yanık ve yüksek ateş tanısıyla yatışı yapıldı. Akabinde çocukta hipoksik iskemik ensefalopati teşhisi konmuş ve çcuk havale dediğimiz konvulsiyon geçirmiştir.gerekli tedavi ve müdahale sonucunda hastanın 06.04.2016 tarihinde Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi Yoğun bakım ünitesine sevki gerçekleştirilmiştir.

yeni doğan yoğun bakım sorumlu hekimi Uz Dr.Pınar YAZICI tarafından tedavisine başlanmıştır.çocukta 08.04.2016 tarihinde kardiyopulmoner arrest gelişmesi üzerine hastanede görevli ekip tarafından  hastaya beyin ölümü teşhişi konulmuştur.Ailesi ile görüşmeler neticesinde onayları alınarak organların bağışlanmasına karar verilmiştir.

Beyin ölümü gerçekleşen ve organları bağışlanan Abdullah Akkurt için  Malatya Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden  3 kişilik Uzman ekip gelerek Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ameliyathanesinde minik Abdullah'ın karaciğer ve Böbrekleri sorunsuz bir şekilde alınarak Malatya'ya gönderildi.

Keşküş;Ben buradan Cüneyd ve Zekiye Akkurt çiftinin  bu özverili bu örnek davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum,takdir ediyorum Allah başka acılr yaşatmasın diyorum.başınız sağolsun"dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz MEME ESTETİĞİ, MEME BÜYÜTME VE MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI

MEME ESTETİĞİ, MEME BÜYÜTME VE MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI

Kurumsal

İçerikYukarı Çık