Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA'DA BİR SAĞLIK SKANDALI DAHA!

ŞANLIURFA'DA BİR SAĞLIK SKANDALI DAHA!

Şanlıurfa'da 1'i özürlü 4 çocuk annesi hastane tarafından vurulan iğne sonucu sakat kalarak yürüyemez duruma geldi.gözü yaşlı kocası ise yetkililerden eşinin eski sağlık durumuna kavuşmasını istedi.

Giriş Tarihi: 25 Temmuz 2014 Cuma 18:20
ŞANLIURFA'DA BİR SAĞLIK SKANDALI DAHA!

MİDE AĞRISI İÇİN GİTTİ,SAKAT KALDI

Şanlıurfa'da 1'i özürlü 4 çocuk annesi hastane tarafından vurulan iğne sonucu sakat kalarak yürüyemez duruma geldi.gözü yaşlı kocası ise yetkililerden eşinin eski sağlık durumuna kavuşmasını istedi.

Olay 2007 yılında kentin Akçakale ilçe Devlet hastanesinde meydana geldi.İddiaya göre mide ağrısı nedeniyle kocası Ahmet Candan tarafından Akçakale devlet hastanesine kaldırılan 41 yaşındaki Emine Candan burada doktorun uygun gördüğü bir iğne yapılması istendi.Hemşirelerde söz konusu iğneyi yapar yapmaz Emine Candan ayaklarının ağrısından baygınlık geçirdi.Vurulan iğne sonucu aradan bir gün geçmesinin ardından yapılan ilacın yan etki yaptığı ve Emine Candanın Sakat kalmasına neden oldu.1'i özürlü çocuk,biri sakat eşi olmak üzere 4 çocuk babası Ahmet Candan elindeki bütün imkanları seferber ederek eşinin eski sağlığına kavuşması için çaba göstermesine rağmen halen bir sonuç alamadığını ve mahkemeye verdiği hastane ve doktorun mahkeme sonuçlarının neticelenmediğini öne sürdü.

DOKTORLAR NEREYE ŞİKAYET ETMEK İSTERSEN ET DEDİLER

Gözü yaşlı baba Ahmet Candan:"Eşim mide ağrısı çekiyordu bende Akçakale'de o zamanlar ikamet ediyordum ve Akçakale devlet hastanesine götürdüm.Doktor bir iğne yazdı ve hemşire vurdu iğne yapılır yapılmaz eşimin çığlık attığını duydum yanına gittiğimde hemşire iğne ağrı yapar ve elim biraz ağırdır dedi,bende sorun çıkarsa gelirim dedim ve eşim aynı gün yürüyemez hale geldi.Doktorlara ne yaptınız dememe rağmen bir cevap vermediler hatta şikayetçi olurum dememe ise git nereye şikayet et dediler bana. Bende  mahkemeye verdim mahkeme ise hastanenin raporuna göre yapılan iğneden ötürü sinir felçliği geçirdiği kararını aldı. Evimi sattım arabamı sattım bankalardan kredi çektim sırf eşim iyileşsin diye ama iyeleşmedi yetkililerden bakanlarımızdan başbakanımızdan yardım istiyorum."Dedi.


SURİYELİ OLSAK BAKARLARDI

Defalarca yetkililerle görüştüğünü ve bir sonuç alamadıklarından yakınan acılı baba Ahmet Candan,eğer Suriyeli olsaydık bize yardım ederlerdi,evim yok ben ne yapacağım iki oğlumdan biri özürlü kardeşi için biri ise sakat kalan annesi için okulu bıraktı.Sayın Başbakanımız sesimizi duysun.diyerek üzüntüsünü dile getirdi.


ZENGİNLER EŞLERİYLE BÖYLE SOKAKTA GEZERMİ

Yıllardır bir iğne tarafından sakat kalarak acı dolu bir hayata sürüklenen gözü yaşlı anne Emine Candan ise Devletimize yalvarıyorum çocuklarım benim ve kızım için okulu bıraktı düzgün bir hayatımız yok Sayın Başbakanımız destek çıksın o olmazsa duyarlı halkımız sahip çıksın artık çocuklarıma rahat bir annelik etmek istiyorum plastik ayağı ben giyince çok gücüme gidiyor diyerek gözyaşlarına boğuldu.

ANNE VE KIZ KARDEŞLERİ İÇİN OKULU BIRAKTILAR

2007 Yılında bir iğne ile sakat  kalan anne ve özürlü dünyaya gelen kız kardeşlerine bakmak için okulu terk eden candan erkek kardeşler ise okul arkadaşlarını özlediklerini söyleyerek devlet büyüklerinden bir ev talep ettiler.


Öte yandan Candan ailesinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Akçakale'de Arap kıyafeti ve puşi taktığı fotoğrafı büyütüp çerçeveleterek evlerinin baş köşesine asmaları dikkat çekti.

Özel Haber

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star