Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'da 'Bombacı Kadın ' Alarmı

Şanlıurfa'da 'Bombacı Kadın ' Alarmı

Şanlıurfa, Gaziantep ve Adıyaman'da güvenlik güçleri,Türkiye'ye girdiği ileri sürülen kadın için alarma geçti.

Giriş Tarihi: 1 Aralık 2011 Perşembe 13:07
Şanlıurfa'da 'Bombacı Kadın ' Alarmı
Şanlıurfa, Gaziantep ve Adıyaman'da güvenlik güçleri, bombalı eylem yapmak için sınırı geçipTürkiye'ye girdiği ileri sürülen kadın için alarma geçti.
En son Mardin'in Kızıltepe İlçesi'nde görülen, şık ve düzgün giyimli PKK'lı kadının yanında, eylemde kullanacağı A-4 ve C-4 patlayıcılar taşıdığı belirtildi. Tüm Emniyet ve Jandarma birimlerine 'İvedi' ibaresiyle gönderilen uyarı mesajında, eşkali verilen kadın teröriste karşı dikkatli olunması ve olası saldırılara karşı güvenlik tedbirlerinin artırılması istendi.
Kış üstlenmesi için geri çekilen ve iç karışıklığın yaşandığı Suriye'ye doğru kaymaya başlayan PKK son zamanlarda birbiri ardına aldığı darbeler ve yurt içinde Kck'ya yönelik operasyonlar nedeniyle Türkiye'de ses getirmek için saldırıları yapmayı amaçladığı bildirildi. Özellikle polis ve askeri hedef alan bombalı saldırıları planlayan PKK'yı takip eden istihbarat birimleri, örgütün bu kapsamda Türkiye'ye bir kadın bombacı militanını gönderdiğini tespit etti.
GÜZEL VE ŞIK GİYİMLİ
İstihbarat birimleri, eylem hazırlığı içerisindeki örgüt mensubunun güzel göründüğünü şık ve düzgün giyimli olduğuna dikkat çekti. İstihbarat birimleri, yanında miktarı bilinmeyen C-4 ve A-4 tipi patlayıcı bulunan 1.65 boyunda 25 yaşlarındaki, buğday tenli kadın teröristin, en son Mardin'in Kızıltepe İlçesi'nde görüldüğü bilgisine ulaştı.
Bu bilginin ardından nereye gittiği saptanamayan kadın teröristin hedefinde Şanlıurfa, Gaziantep veAdıyaman'da görev yapan polis ve askerin bulunduğu ifade edildi. Suriye üzerinden Türkiye'ye girdiği tahmin edilen kadın teröristin yakalanması için yurt genelinde çalışma başlatılırken, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından, tüm 'İvedi' yazılı mesaj ile uyarıda bulunuldu. İstihbarat birimlerinin hazırladığı raporda şu ifadelere yer verildi:
"25 yaşlarında, 1.65 boylarında, buğday tenli olan PKK terör örgütü militanının, 27 Kasım'da en sonKızıltepe'de görüldüğü belirlenmiştir. Şık giyimli olduğu ve düzgün konuştuğu belirlenen bölücü örgüt mensubu, eylemlerde kullanmak üzere yanındaki çantada miktarı bilinmeyen A-4 ve C-4 patlayıcı taşımaktadır. Irak'ın kuzeyindeki örgüt kamplarından gelen örgüt mensubu Şanlıurfa, Gaziantep veAdıyaman'da kolluk kuvvetlerine yönelik bombalı eylem yapmayı hedeflemektedir. Açık istihbarat ve operasyonel faaliyetler dikkate alınarak, güvenlik ile ilgili gerekli tedbirler alınacaktır."
Bombalı eylem hazırlığı istihbaratının ardından kent merkezinde polis telsizlerinden sık sık uyarı anonsları yapılırken, PKK militanlarının sızma ihtimaline karşı da Suriye sınır hattında görev yapan askeri birliklerin dikkatli olması uyarısında bulunuldu.(samanyoluhaber)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık