Ana Sayfa Eğitim ŞANLIURFA’DA "CAMİDEN SPORA PROJESİ"

ŞANLIURFA’DA "CAMİDEN SPORA PROJESİ"

Şanlıurfa'da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Müftülüğü arasında yapılan "Camiden Spora Projesi" kapsamında, Kur'an Kursları'na katılan çocuklar spor yapmaya teşvik edilecek.

Giriş Tarihi: 27 Haziran 2012 Çarşamba 04:10
ŞANLIURFA’DA
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanan, 81 ilde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri ile il Müftülükleri aracılığıyla hayata geçirilecek projenin broşürleri dağıtıldı.

Projeyle yaz aylarında açılan Kur'an Kursları'na katılan 7-18 yaş aralığındaki gençlere sporu sevdirmek, serbest zamanlarını spor yaparak geçirmelerini sağlamak, sosyal aktivitelere katılımı artırmak amaçlanıyor.


Açıklamada görüşlerine yer verilen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız, çocuklara 16 spor branşında hizmet vermeyi planladıklarını belirterek, şunları kaydetti:


''Proje, çocuklarımızın hem milli ve manevi duygularını arttıracak hem de spor yapmaya teşvik edecek. İlimize ve ülkemize yetenekli sporcuların kazandırılması sağlanacaktır. Sayın Valimiz Celalettin Güvenç'in de tüm spor tesislerimizi halka açmamız noktasında bizlere talimatı var. Bizde bu talimatın gereğini gücümüz yettiği oranda mesai mefhumu gözetmeden uygulamaya çalışıyoruz.''


Şanlıurfa Müftüsü Ramazan Tahiroğlu da projenin kentte büyük katkı sağlayacağına inandığını ifade ederek, projeye ilginin yoğun olmasını tahmin ettiklerini söyledi. 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Damla Projesi'yle Çocukların Gönüllerini Fethettiler

Damla Projesi'yle Çocukların Gönüllerini Fethettiler

Kurumsal

İçerikYukarı Çık