Ana Sayfa Sağlık ŞANLIURFA'DA CİĞERCİLERE DENETİM

ŞANLIURFA'DA CİĞERCİLERE DENETİM

Şanlıurfa Büyükşehir ve Eyyübiye Belediyesi Zabıta Ekipleri ile Gıda Tarım Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayında vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ciğer salonlarını denetledi.

Giriş Tarihi: 11 Haziran 2016 Cumartesi 08:21
ŞANLIURFA'DA CİĞERCİLERE DENETİM

Şanlıurfa Büyükşehir ve Eyyübiye Belediyesi Zabıta Ekipleri ile Gıda Tarım Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayında vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ciğer salonlarını denetledi.

Denetimin ardından 2 işyeri hakkında cezai işlem uygulandı. Teravih namazı sonrası başlayan ciğer denetlemesi gece geç saatlere kadar devam etti. Yapılan denetimlerdezabıta ekipleri bazı ciğer salonlarında kokmuş ciğer buldu. 8 kilogram ciğere el koyanzabıta ekipleri iş yerleri hakkında yasal işlem yaptı. Ramazan ayında günde yaklaşık 3 ton ciğerin tüketildiği Şanlıurfa'da zabıta ekipleri ve Gıda Tarım Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri bu tür denetlemelerin devam edeceğini bildirdi.

Denetimler sırasında bazı ciğercilerde kokmuş toplam 8 kilogram ciğer buldu. Bozuk ciğerlere imha etmek üzere el koyan zabıta iş yerleri hakkında yasal işlem yaptı.

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık