Ana Sayfa Sağlık Şanlıurfa'da Doktora Darp İçin Açıklama

Şanlıurfa'da Doktora Darp İçin Açıklama

Şanlıurfa İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Turhan SULHAN acil serviste doktorun darp edilmesi ile ilgili basın açıklaması yayınladı.

Giriş Tarihi: 12 Şubat 2013 Salı 07:04
Şanlıurfa'da Doktora Darp İçin Açıklama

Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil servisine başvuran bir hasta yakını ile acil serviste çalışan nöbetçi doktor arasında yaşanan ve doktorun darp edilmesi ile sonuçlanan olayla ilgili açıklama geldi.

 

Şanlıurfa İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Turhan SULHAN acil serviste doktorun darp edilmesi ile ilgili basın açıklaması yayınladı. Turhan yazılı yaptığı açıklamasında;

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil servisine başvuran bir hasta yakını hastasının durumunun iyi olmadığını söyleyerek, Muayene edilmesini istiyor Doktor Bey hastanın muayenesini yaptıktan sonra, ilaç yazarken ‘‘sen benimle neden konuşmuyorsun, benimle neden fazla ilgilenmiyorsun’’ diyerek acil serviste çalışan doktorumuz darp ediliyor.

Sağlık çalışanlarının maruz kaldığı şiddete karşıyız ve hiç bir şekilde kabul etmiyoruz. Gece gündüz demeden 24 saat halkımıza hizmet vermeye gayret eden tüm sağlık çalışanlarımıza uygulanan her türlü şiddet, tehdit, hakaret gibi fiiller asla bir hak arama aracı olmayacağı gibi, haklı bir tarafıda bulunmamaktadır.

Ülkemiz bir hukuk devleti olup vatandaşımızın her türlü şikâyetleri için tüm yolları açıkken hastanelerimizde ‘‘Hasta Hakları Birimleri’ ’varken, haklarını şiddet ve öfke patlamalarıyla aramaya çalıştığını düşünenler çok iyi bilmelidir ki; Sağlık çalışanlarına uygulamaya çalıştıkları her türlü olumsuz davranış ve fiili şiddet, sağlık çalışanları ailesini derinden yaralamakta ve hizmetlerine olumsuz yansımaktadır.

Sağlık çalışanlarımızın çalışma koşullarının düzeltilmesi, onların huzurlu ve rahat çalışmalarının sağlanması sonuç itibariyle özveriyle kesintisiz bir şekilde verilmeye çalışılan sağlık hizmetlerinin kalitesini arttıracağı gibi bu sorumluluk bu hizmeti alan almayan tüm toplumumuza aittir.

Daha iyi sağlık hizmeti için önce sağlık çalışanlarımıza sahip çıkalım ve saygı duyalım.

Değerli halkımızdan, bir kültür beşiği ve medeniyet şehri olan Şanlıurfa ilimize yakışır, saygıyı tüm sağlık çalışanları adına bekliyoruz.

Konu ile ilgili olarak yasal süreçler başlatılmış olup konunun takipçisi olacağımızı,

Kamuoyuna duyururuz.

 

Dr. Turhan SULHAN

Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği

Genel Sekreteri

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz MEME ESTETİĞİ, MEME BÜYÜTME VE MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI

MEME ESTETİĞİ, MEME BÜYÜTME VE MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI

Kurumsal

İçerikYukarı Çık