Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA'DA ELEKTRİK ŞİRKETİ MÜHÜRLENDİ

ŞANLIURFA'DA ELEKTRİK ŞİRKETİ MÜHÜRLENDİ

Eyyübiye Belediyesi Zabıta Ekipleri daha önce yazılı tebligat yapılmasına rağmen gerekli işlemleri yapmayan Dicle Edaş Şanlıurfa Binasında bulunan 4 adet prefabrik konut hakkında imara uygun olmadığı için mühürleme işlemi gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 7 Ocak 2016 Perşembe 04:11
ŞANLIURFA'DA ELEKTRİK ŞİRKETİ MÜHÜRLENDİ

Eyyübiye Belediyesi İmar Müdürlüğü, Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi(DEDAŞ) İl binası bahçesinde bulunan 4 adet prefabrik yapıyı imara uygun olmadığı gerekçesi ile mühürledi.

Kaçak yapı olduğu gerekçesiyle bir yıl önce yapılan yazılı ihtar gönderildiği belirtilen prefabrik tesislerin ihtara rağmen kaldırılmaması üzerine Eyyübiye Belediyesi Zabıta ekipleri harekete geçti.

Akşam saatlerinde Dicle DEDAŞ binasına gelerek, çalışan personeli dışarı çıkaran Eyyübiye Belediye Zabıta ekipleri, kaçak olan 4 adet yapının kapılarına mühür vurdu. Eyyübiye Belediyesi İmar İşleri Birim sorumlusu Kemal Deveci yaptığı konuşmada, “Eyyübiye Belediyesi olarak yaptığımız incelemeler esnasında DEDAŞ İl Müdürlüğü sınırları içerisinde bulunan bazı kaçak yapıların izinsiz kullanılmasından dolayı tarafımızdan mühürlenmiştir. Bu mühürleme tüm bina için söz konusu değil, yalnız izinsiz iskana tabi olmayan 4 adet prefabrik yapılar mühürlenmiştir. Prosedür süreci takip edilecek. Yasal işlemler bitene kadar burası mühürlü kalacak” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık