Ana Sayfa Eğitim Şanlıurfa'da Gazetecilere "Öfke Kontrolü" Semineri

Şanlıurfa'da Gazetecilere "Öfke Kontrolü" Semineri

Şanlıurfa'da gazetecilere yönelik "Öfke Kontrolü" semineri düzenlendi.

Giriş Tarihi: 27 Temmuz 2011 Çarşamba 22:17
Şanlıurfa'da Gazetecilere
Şanlıurfa'da gazetecilere yönelik "Öfke Kontrolü" semineri düzenlendi.

Ticaret ve Sanayi Odası'nın toplantı salonunda, Şanlıurfa Olay Gazetesi'nin girişimleriyle düzenlenen seminerde Psikolojik Danışman Sevda Güner, katılımcılara kişisel eğitim konuları hakkında bilgi verdi.

Kente çalışan ulusal ve yerel medya temsilcilerinin katıldığı seminerde konuşan Güner, basın mensuplarının çok stresli ve yorucu bir görev üstlendiğini, gazetecilerin kendini motive etmesi gerektiğini ifade ederek şunları kaydetti:

"İnsan hayatında sık sık kendini yenilemeli ve iyileştirmelidir daha da önemlisi kendini yönetebilmelidir. Kendini yöneten dünyayı yönetir. Bütün gücü kendisinde toplayan insan başarılı olur. Yaşamsal dayanıklılığımızı ancak duygularımızın kontrolüyle sağlaya biliriz. Bunu da sürekli olumlu düşünerek gerçekleştirebiliriz. Negatif bir tavra ve zihne sahip olmak bizi daha çok yoracaktır. Ama olumlu bir tavır, her zaman bizi daha iyi yere götürecektir, iyi tavır her zaman iyi sonuçlar doğurmasa da çoğunlukta iyi şeyler kazandırır. "
Seminerin ardından basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Güner'e, gazeteciler de sunumu için teşekkür etti. (haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star