Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA'DA GENÇ GİRİŞİMCİLER AKADEMİ KURDU

ŞANLIURFA'DA GENÇ GİRİŞİMCİLER AKADEMİ KURDU

TOBB GGK öncülüğünde, bölgenin yapısını daha dinamikleştirmek, gençleri girişimcilik sistemine dahil etmek için Kalkınma Akademisi Platformu kuruldu.

Giriş Tarihi: 7 Nisan 2014 Pazartesi 21:51
ŞANLIURFA'DA GENÇ GİRİŞİMCİLER AKADEMİ KURDU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Şanlıurfa Genç Girişimciler Kurulu(GGK) öncülüğünde, bölgenin yapısını daha dinamikleştirmek, genç nüfusu girişimcilik sistemine dahil etmek amacıyla Kalkınma Akademisi Platformu kuruldu.

TOBB Şanlıurfa GGK tarafından Şanlıurfa Milletvekili M.Kasım Gülpınar, gençlik ve kadın sivil toplum kuruluşları ve çeşitli kanaat önderleri ile yapılan istişarelerin ardından Kalkınma Akademisi Platformu kuruldu. Platform kuruluşunun ardından ilk istişare toplantısını, GAP İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil, GAP İdaresi Başkan Yardımcısı Mehmet Açıkgöz, GGK Başkanı Mahmut Barut, Ticaret Borsası Başkanvekili Emin Aydın, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Aysel Göncü ve çok sayıda genç girişimcilerin katılımıyla gerçekleştirdi.

Programda açılış konuşması yapan Barut, kalkınmanın baş aktörünün girişimciler olduğunu belirterek, "Bu sebeple bölgemizi kalkındırma adına var gücümüz ile gayret göstermeli, yenilikçi projeler üretmeliyiz. Kalkınma Akademisi bölgenin genç nüfusunu girişimci üretken bir yapıya dönüştürme adına kurulmuş önemli bir yapılanmadır. Gönüllü olan tüm kardeşlerimi, büyüklerimi bu yapıya destek vermeye davet ediyorum" dedi. GAP idaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil ise yaptığı konuşmada, GAP idaresinin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Ardından toplantı karşılıklı soru cevap şeklinde devam etti. Genç Girişimcilerin soru görüş ve önerilerini dikkatle dinleyen Başkan Karahocagil genç girişimcilerle birlikte olmaktan ve birlikte çalışmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Program sonunda Karahocagil'e el işlemesi ürün hediye olarak verildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star