Ana Sayfa Ekonomi ŞANLIURFA’DA GÖÇERLERİN SORUNLARINA ÇÖZÜM ARAYIŞI

ŞANLIURFA’DA GÖÇERLERİN SORUNLARINA ÇÖZÜM ARAYIŞI

Çalışma ve Sosyal Güvelik Bakanlığı'ndan uzmanlar, Karacadağ bölgesinde yaşayan göçerlerin sorunlarını yerinde tespit edip çözüm bulmak amacıyla Siverek'te çalışmalara başladı.

Giriş Tarihi: 16 Mayıs 2012 Çarşamba 11:07
ŞANLIURFA’DA GÖÇERLERİN SORUNLARINA ÇÖZÜM ARAYIŞI
Çalışma Genel Müdür Yardımcısı Lütfi İnciroğlu başkanlığındaki ekip, bölgede yaşayan göçerleri ziyaret ederek anket çalışması yaptı.

100'ün üzerinde aileyi çadırlarında ziyaret eden ekip, ailelerin sorunlarını dinledi. Aileler, en büyük sorunu barınma, eğitim ve sağlık alanında yaşadıklarını, bu konularda yardım beklediklerini belirtti.


Göçerlerin ziyaretinin ardından gazetecilere açıklama yapan İncirli, Karacadağ bölgesinde yaklaşık 300 göçer ailenin yaşamını sürdürdüğünü belirtti.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in talimatıyla bölgede çalışmalara başladıklarını, bu ailelerin sorunlarını bir proje dahilinde tespit edip çözüme kavuşturmaya çalışacaklarını anlatan İncirli, şunları kaydetti:


''Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarda göçerlerin barınma, sağlık, eğitim, hayvanlar için ahır, süt ürünlerini pazarlama, yol ve su sorunları olduğunu tespit ettik. Bu sorunları bir dosya halinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı sayın Faruk Çelik'e sunacağız. Ayrıca sıkıntıların giderilmesi için üretilecek projeleri de kısa sürede hayata geçireceğiz.'' 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa Esnafını Sevindiren Haber

Şanlıurfa Esnafını Sevindiren Haber

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star