Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA'DA HAFTA SONU

ŞANLIURFA'DA HAFTA SONU

Şehrin tarihi camileri ve kiliseleri ile ziyaretçilerin akınına uğruyor.

Giriş Tarihi: 4 Kasım 2012 Pazar 16:13
ŞANLIURFA'DA HAFTA SONU

Peygamberler Şehri olarak bilinen, gerek tarihi dokusu ile gerek maneviyat kokan havası ile adından söz ettiren Şanlıurfa, tarihi camileri ve kiliseleri ile ziyaretçilerin akınına uğruyor.

Şanlıurfa’da, özellikle Balıklıgöl çevresinde bulunan camiler ziyaretçi akınına uğruyor. Bu camilerden biri olan ve Balıklıgöl'de bulunan Dergah Camii, özellikle hafta sonu yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret ediliyor.

Peygamberler şehri olarak adlandırılan, gerek tarihi dokusu ile gerek maneviyat kokan havası ile adından söz ettiren Şanlıurfa’da, Balıklıgöl’de bulunan Dergah Camii, hafta sonunda dua edenlerle doldu taştı. Şanlıurfa’ya gelince ilk görmek istedikleri yerler arasında Dergah Camii’nin olduğunu söyleyen ziyaretçiler, "Kutsal mekanları ziyaret etmek istedik. Urfa’ya gelince ilk olarak Hz. İbrahim’in ateşe atıldığı Balıklıgöl’ü, Halilür Rahman Camii ve Dergah Camii'ni görmek istedik. Peygamberlerin bir zamanlar burada yaşamış olması, burayı ziyaret etmek için en büyük sebebimiz. Burada ailemize, eşimize, dostumuza, milletimize bol bol dua ediyoruz" dedi.

haberturk

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star