Ana Sayfa Sağlık Şanlıurfa'da 'Hastane Palas'

Şanlıurfa'da 'Hastane Palas'

Şanlıurfa'da, hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte çevre il ve ilçelerden hastalarını getiren vatandaşlar, Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesi ile otoparkını adeta otele çevirdi.

Giriş Tarihi: 8 Temmuz 2013 Pazartesi 13:14
Şanlıurfa'da 'Hastane Palas'

Vatandaşlar, 'Hastane Palas' diye adlandırdıkları bahçe ile otoparka serdikleri halı ve kilimlerin üzerine uzanarak yatıyor, yemeklerini de burada kurdukları sofralarda yiyor.

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne uzaktan hastalarını getiren vatandaşlar, ekonomik nedenlerden dolayı otele gidemeyince, hastane bahçesini ve otoparkını kullanmaya başladı. Hava sıcaklıklarının da artmasıyla bahçe ve otoparka serdikleri halı, kilim, battaniyelerin üzerinde hastalarını bekleyen vatandaşlar, yemeklerini de burada yiyor. Hasta yakınları için daha önceden hazırlanan 50 kişilik misafirhanenin dolması nedeniyle, birçok vatandaş bahçede dinlenmeyi tercih ediyor. Hasta ziyaretçileri, "Havaların sıcak olması nedeniyle hastane bahçesine halılar serip oturuyoruz. Malumunuz içerde beklememiz yasak, bunun için de bu tür yollara başvuruyoruz. Hastamız olduğu için eve de gidemiyoruz. Bizler de gündüzleri gölgelik bölgelere halılarımızı seriyoruz, dinleniyoruz. Evde yaptığımız yiyecekleri getirip, diğer hasta yakınları ile paylaşıp güzel bir ortam kuruyoruz. Akşamları ise havanın yine sıcak olması nedeniyle bahçelerde yatıyoruz" dedi.

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Domuz gribi acil servisi kapattırdı

Domuz gribi acil servisi kapattırdı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star