Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA'DA HASTANEDE SIRA GECESİ YAPILDI

ŞANLIURFA'DA HASTANEDE SIRA GECESİ YAPILDI

Şanlıurfa’da, Balıklıgöl Devlet Hastanesi'nde, hasta ve yakınlarına yönelik sıra gecesi düzenlendi. Yöresel türkülerin seslendirildiği gecede hastane görevlileri çiğköfte yoğurdu.

Giriş Tarihi: 26 Şubat 2014 Çarşamba 05:28
ŞANLIURFA'DA HASTANEDE SIRA GECESİ YAPILDI

Balıklıgöl Devlet Hastanesi yönetimi, uzun süredir tedavi gören hastaların moral bulması için sıra gecesi düzenlendi. Hastanenin yemekhanesinde düzenlenen sıra gecesine hasta, hasta yakınları, doktorlar ve hemşireler katıldı. Yöresel türkülerin seslendirildiği gecede, görevliler çiğköfte yoğurdu. Yaklaşık 2 saat süren gecenin ardından hasta ve yakınlarına yoğrulan çiğköfteden ikram edildi.

Balıklıgöl Devlet Hastanesi Başhekimi Doktor Şahin Yaztürk, amaçlarının hastalara moral vermek olduğunu söyledi. Yaztürk, "Hastaneler genelde şifahane olarak bilinir ama bu şifahane sadece bedensel yapılara şifa vermek değil. Aynı zamanda ruhlara da şifa vermek istiyoruz. Uzun süre bizim hastanemizde yatan insanlarımız var ve onların yanında bulunan akrabaları var bu insanlar gerçekten sıkıntı içerisindeler bu tür sosyal faaliyetlerle elimizden geldiği kadar onların sıkıntısını bir nebze azaltmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik" diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık