Ana Sayfa Güncel Şanlıurfa'da Havai Fişekler Yasaklandı

Şanlıurfa'da Havai Fişekler Yasaklandı

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü OHAL süreci kapsamında havai fişeklerin satımı ve kullanımı yasaklandığı kamuoyuna bildirildi.

Giriş Tarihi: 29 Eylül 2016 Perşembe 15:53
Şanlıurfa'da Havai Fişekler Yasaklandı

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna sitemizde yapmış olduğumuz haberlere duyarlılık göstererek Şanlıurfa'da havai fişek satışı ve kullanılması yasakladı.

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada OHAL süreci itibariyle havai fişeklerin satımı ve kullanımı yasaklandığı kamuoyuna bildirildi.  

Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan darbe girişimi başta halkımız ve emniyet mensuplarınca bertaraf edilmiş olup, Ülkemiz genelinde 21 Temmuz 2016 günü saat 01.00 itibariyle 90 gün süreyle Olağanüstü Hal ilan edilmiştir.  Ülkemizde resmi ve milli bayramlarda, çeşitli açılış, özel gün ve kutlamalarda havai fişek kullanımında önemli artış olduğu görülmektedir. İzinsiz ve usulüne aykırı kullanım, güvenlik önlemlerinin alınmaması sonucu yaralanma ve ölüm olaylarında artış olduğu, ayrıca izinsiz, zamansız veya uygunsuz yerlerde kullanımından dolayı halkımızda korku, heyecan ve panik yaşanmakta can ve mal güvenliği tehlikeye girmektedir. Ayrıca, terör örgütleri tarafından da toplantı ve gösteri yürüyüşlerinde kolluk kuvvetlerine karşı kullanılmaktadır. Bu nedenle, ilimiz sınırları içerisinde genel güvenlik, asayiş ve kamu düzenini korumak ve şiddet olaylarının yaygınlaşmasını önlemek amacıyla Olağanüstü Hal Kanunun 11. Maddesinin (1) bendine istinaden havai fişek ve diğer piroteknik maddelerin satışı, bulundurulması ve kullanımının yasaklanması, Havai fişekler ve diğer piroteknik maddelerin satışını yapan bulunduranlar ve kullananlar hakkında Olağanüstü Hal süresince Olağanüstü Hal Kanununun ceza hükümleri başlıklı 25. Maddesinin b. Fıkrasının (I) bendi gereğince cezalandırılacağı hususu Valilik Makamının 28.09.2016 tarihli Olurları ile bildirilmiştir. Basma ve Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur."

YORUMLAR
  • yorum2016-09-30 00:28:08ahmet demir

    Şanlıurfa da içişleri bakanlığı tarafından açık alanda düğünler yasak edilmiştir. Özellikle BOZOVA ilçesinde başta KAYMAKAMLIK olmak üzere EMNİYET ve JANDARMA bu yasağa her nedense göz yummakta, yapılan bu düğünlere gerekli yasal işlem yapılmamaktadır. Büyükşehir Belediyesinin Çataktaki açık havuzunda herhafta düğün yapılmakta diğer mahallelerdede açık alan düğünlerine de göz yumulmaktadır.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık