Ana Sayfa Ekonomi ŞANLIURFA'DA HAYVAN PAZARI YERİ GERGİNLİĞİ

ŞANLIURFA'DA HAYVAN PAZARI YERİ GERGİNLİĞİ

ŞANLIURFA'da, altyapı ve ulaşım sorunu bulunduğu gerekçesiyle yeni yapılan hayvan pazarına taşınmak istemeyen canlı hayvan satıcılarının, eski pazar alanını kullanmak istemesi gerginliğe yol açtı.

Giriş Tarihi: 5 Aralık 2012 Çarşamba 11:56
ŞANLIURFA'DA HAYVAN PAZARI YERİ GERGİNLİĞİ

Polis ve zabıta ekipleri şafak vakti gittikleri eski pazar alanını bariyerlerle kapattı. Bu duruma öfkelenen besiciler ise belediye önünde toplanarak sorunlarına çözüm bulunmasını istedi.

Şanlıurfa Belediyesi, Eyyübiye Mahallesi'ndeki canlı hayvan satışı yapılan pazarın kent içerisinde kaldığı düşüncesiyle yaklaşık 1 yıl önce Yenice Mahallesi'nde modern pazar yaptırdı. Yeni pazarın tamamlanması ardından besicilere yeni pazar alanına taşınmaları konusunda çağrı yapıldı. Ancak, birçok besici, altyapı hizmetinin eksik olduğunu ve ulaşım sorunu nedeniyle yeni pazar alanına gitmeme kararı aldı. Bir süreden bu yana  devam eden sorunun çözüme kavuşmaması üzerine, belediye ekipleri dün eski pazar alanının girişini, hafriyat dökerek kapattı. Besicilerin buna rağmen geleceklerini bildirmesi üzerine bu sabah erken saatlerde çok sayıda polis ve zabıta, 'Eski Pazar' alanına gitti. Zırhlı araçlar ile önlem alınan bölgede pazara ulaşan yollar da bariyerlerle kapatıldı.

ESNAF TEPKİLİ

Kamyonetlerle pazara küçükbaş hayvan getiren besiciler, bariyerlerle kapatılan pazarın girişine de hafriyat dökülü olduğunu görünce polis ve zabıtalarla tartıştı. Görevlileri ikna edemeyen besiciler; daha sonra toplu halde Şanlıurfa Belediyesi önünde toplandı. Belediyede kimseyle görüşemeyen besiciler, karşılaştıkları soruna tepki göstererek, şöyle dedi:

"Hayvan pazarı esnafı olarak mağdur durumdayız. Bir türlü bu sıkıntımızı gideremedik. Belediye bizi sürekli polisle karşı karşıya getiriyor. Belediyenin yapmış olduğu yeni hayvan pazarında alt yapı eksikliği bulunuyor. Bu durum giderilmediği için bizler perişan olmaktayız. Bu kış gününde eksiklikleri bulunan yeni hayvan pazarına gönderilmek istenmekteyiz. Buranın su, yol, elektrik, ahır sorunu çözülsün gidip yerleşelim. Bunun için bize ek bir süre verilmesini istiyoruz. Sorunumuzu anlatıp çözüm bulmak istiyoruz ama başkan bizi muhatap almıyor."

Uzun süre bekleyen besiciler, kimseyle görüşemeyince belediye önünden ayrıldı.

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa Esnafını Sevindiren Haber

Şanlıurfa Esnafını Sevindiren Haber

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star