Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA'DA HDP VE DBP'LİLERDEN ÇATIŞMA PROTESTOSU

ŞANLIURFA'DA HDP VE DBP'LİLERDEN ÇATIŞMA PROTESTOSU

Şanlıurfa'da, HDP ve DBP üyeleri Doğu ve Güneydoğu'da devam eden sokağa çıkma yasakları ve operasyonları basın açıklaması ve oturma eylemi ile protesto etti.

Giriş Tarihi: 8 Şubat 2016 Pazartesi 10:46
ŞANLIURFA'DA HDP VE DBP'LİLERDEN ÇATIŞMA PROTESTOSU

Öğleden sonra Eyyübiye Mahallesi'nde bulunan DBP ve HDP ilçe binası önünde toplanan kalabalık, bölgede süren çatışma ve sokağa çıkma yasaklarını protesto için yürüyüş yapmak istedi. Ancak bölgede zırhlı araçlarla önlem alan polisler yürüme izni vermedi. Kısa süreli gerginliğin ardından HDP ve DBP üyeleri, zırhlı araçların önünde oturma eylemi yaptı.

Yaklaşık yarım saat TOMA'ların önünde oturan grup adına açıklama yapan HDP İl Eş Başkanı Sevda Çelik Özbingöl, bölgede devam operasyon ve çatışmaların son bulmasını isteyerek şöyle dedi:

"Kürdistan coğrafyasında son 6 aydır tarihin en vahşi, yok etmeye ve topyekun imhaya yönelik saldırıları ile her gün yeni katliamlar yaşanmaktadır. Bu yaşanılan zulme ne yazık ki tüm dünya kamuoyunun gözleri önünde yapılmakta ve herkes kör, sağır ve dilsiz durumda izlemektedir."

YORUMLAR
  • yorum2016-02-08 11:41:39Urfalı

    PKK'nın elindeki ağır silahlar neyin nesi, buralarda ne işi var. Bir de bunu sorgulayabilseniz. Sizin derdiniz yöre insanı değil, başka şeyler. Ya gaflet delalet içindesiniz ya da hıyanet, bunun başka açıklaması yok, her iki halde de korunacak savunacak tarafınız yok.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star