Ana Sayfa Güncel ŞANLIURFA'DA HDP'LİLERDEN PROTESTO

ŞANLIURFA'DA HDP'LİLERDEN PROTESTO

ŞANLIURFA'da, HDP üyeleri, son günlerde yaşanan operasyon ve çatışmaları protesto etti.

Giriş Tarihi: 30 Temmuz 2015 Perşembe 13:19
ŞANLIURFA'DA HDP'LİLERDEN PROTESTO

Öğleden sonra Ali Şelli Parkı'nda toplanan aralarında HDP Şanlıurfa Milletvekili Dilek Öcalan, Ziya Çalışkan ve Leyla Güven'in de bulunduğu 100 kişilik kalabalık, kent merkezine yürümek istedi. Ancak, bölgede zırhlı araçlarla önlem alan polis, kalabalığın trafiğe aksatmadan sadece kaldırımda yürüyebileceğini söyledi. Bunun üzerine ellerinde dövizlerle kaldırımda slogan atmadan yaklaşık 1 kilometre yürüyerek Ahmet Bahçıvan İş Merkezi önüne gelen grup adına konuşan HDP İl Eş Başkanı Rıdvan Yavuz, hükümeti eleştirerek şöyle dedi: 

"Çözüm sürecinde kurulan masayı devirenler, sürecin sorumluluğunu başkasına yükleyemez. Ölen hangi taraftan olursa olsun bizim acımızdır, bizim yasımızdır. Acilen operasyonların durması, silahların susması ve müzakerelere kaldığı yerden devam edilmesi için adım atılmalıdır. Herkes barış dili kullanmalıdır. Barış için Sayın Öcalan'ın özgürlüğü sağlanmalıdır." 

Kalabalık, açıklamanın ardından olaysız dağıldı.

kaynak:urfadabugun.com

YORUMLAR
  • yorum2015-08-05 03:58:32maraz korkmaz

    bu sıcak havlar dışarda ne işiniz var ya .

  • yorum2015-07-31 11:58:57baran urfalı

    Demokratik bir hakktır ...bu zaman kim barışın yanındaysa onlar kazanacaktır ama istemeyen elinin tersiyle iten kaybeder..

  • yorum2015-07-31 08:45:07Mehmet TEKİN

    Geçti Bor'un pazarı Sür eşeği Nigde ye.Bu Bölücüler(hdp,pyd,kck...vs.Alfabedi bütün sesiz kelimeler)Tırlar yanarken milletin parası ile yapılan Barajlar kundaklanırken nerdeydiler.?

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Belediye şöförü küçük çocuğu ezdi

Belediye şöförü küçük çocuğu ezdi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık