Ana Sayfa Güncel Şanlıurfa’da Hukukçular Derneği’nden darbe açıklaması

Şanlıurfa’da Hukukçular Derneği’nden darbe açıklaması

Şanlıurfa da hukukçular Ayakta darbe kabul edilemez

Giriş Tarihi: 18 Temmuz 2016 Pazartesi 20:17
Şanlıurfa’da Hukukçular Derneği’nden darbe açıklaması

Hukukçular Derneği avukatları bugün yaşanan olaylar ve darbe girişimi ile ilgili bir açıklama yaptı.

 

Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde yapılan açıklamada darbe girişiminin kabul edilemez olduğunu belirten hukukçular adına açıklama yapan Av. Ömer Avcı şu ifadeleri kullandı;

 

“Ülkemizin ideoloji, din, dil, ırk, ayrımı gözetmeksizin her yurttaşının mücadelesi ve müdahalesi ile püskürtülen cuntacı darbe girişimi ile demokratik düzene, milli irademize, birlikte yaşama ilkelerimize, kardeşliğimize yapılan bu müdahaleyi, bu kalkışmayı alçakça, haysiyetsizce bir girişim olarak değerlendirdiğimizi belirtmek isteriz. Bu girişimle hedeflenen bir iç çatışma çıkartmak, bu çatışma sonrası ülkemizde güvenlik güçleri ile halkı karşı karşıya getirmekti. Ancak, sivil itaatsizlik örneğini destansı biçimde icra eden halkımız, şiddete başvurmadan, hatta şiddete maruz kalarak, darbeyi çıktığı deliğe tıkmıştır.

 

Bu kutsal mücadelede ölen, polis, asker ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dileriz. Bu kimseler, aziz milletimizin gönlünde daim yaşayacaktır.

 

Kendisini mehdi sanan, bir ruh hastasının talimatlarını yerine getirerek icra edilmeye çalışıldığı açık olan bu girişim, o ruh hastası ülkemize getirilene kadar bitmiş, bitirilmiş sayılamaz. Hain ve ruh hastası ve bunların toplumsal uzantıları ile olan mücadelede derneğimiz olarak müşteki olan milletimiz adına müdahil olacağız. Bu sebeple, bu şahıslar hakkında başlatılan soruşturmalara müdahale ve suç duyurusu dilekçelerimizin savcılığa arz edeceğiz. Milletimizin başı sağ olsun. Taziyemiz bitmemiştir. Sabahlara kadar kutlamalar yerine nöbet ve taziye kabullerimiz devam edecektir. Duyduğumuz andan beri süren direnişimiz, son ana kadar devam edecektir”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitlerin isimleri ve memleketleri belli oldu

Şehitlerin isimleri ve memleketleri belli oldu

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star