Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'da Husumetli Aileler Barıştı

Şanlıurfa'da Husumetli Aileler Barıştı

Şanlıurfa’da, alacak-verecek meselesi yüzünden 5 kişinin silahla yaralanmasıyla Yetim ve Veziroğlu aileleri arasında başlayan husumet, bölgenin kanaat önderlerinin araya girmesiyle barışla son buldu.

Giriş Tarihi: 20 Ağustos 2016 Cumartesi 23:41
Şanlıurfa'da Husumetli Aileler Barıştı

Evren Sanayi Sitesi yakınlarında bulunan bir petrol istasyonunda geçen yıl Yetim ve Veziroğlu aileleri arasında alaca-verecek meselesi yüzünden çıkan ve uzun namlulu silahların da kullanıldığı kavgada 5 kişi yaralanmıştı. İki aile arasında başlayan husumetin son bulması için arabuluculuk yapan AK Parti Şanlıurfa eski Milletvekili Seydi Eyyüpoğlu, kanaat önderleriyle birlikte husumetli ailelerle barış için görüşme yaptı. Her iki ailenin barışa ikna olması üzerine bir yıldır birbirleriyle hiç görüşmeyen husumetli aileler, barış yemeğinde bir araya getirildi. Bir restoranda düzenlenen barış yemeğine her iki aileye mensup fertler, kurulan sofralarda karşılıklı oturdu.

Duaların edildiği barış yemeğinde konuşan Şanlıurfa Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, şöyle dedi:
"Valilik olarak iki ailenin barışmasına bizlerde mutlu olduk. Tarihsel süreçte Şanlıurfa’ya baktığımızda barışın, kardeşliğin, huzurun, birlik ve beraberliğin başkenti olmuş bir şehirdir. Özellikle ülkemizin içerisinde bulunduğu bu günlerde 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında yaşanan olayları da göz önünde bulundurursak gerek içeride gerek dışarıdaki bir çok düşmanlarımızı baz alırsak bizim ülke içerisinde birlik, beraberlik ve kardeşliğe çok daha ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum."

Her iki ailenin barışmasına vesile olan AK Parti Şanlıurfa eski milletvekili Seydi Eyyüpoğlu ise, "Her iki aile arasında husumet bugün barışla sonuçlandı. Bizleri kırmadıkları için aralarındaki bu dargınlığa son veren her iki ailemize bu barışın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum ve tüm barışlara da vesile olmasını diliyorum" diye konuştu.
Konuşmaların ardından her iki ailenin ileri gelenleri tokalaşarak barıştırıldı.

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star