Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA’DA İL KOORDİNASYON TOPLANTISI

ŞANLIURFA’DA İL KOORDİNASYON TOPLANTISI

Bugün Şanlıurfa Valiliği tarafından Valilik toplantı salonunda il koordinasyon toplantısı yapıldı. Yapılan toplantıya tüm kurumların temsilcileri katıldı. Toplantıda Şanlıurfa sorunları ve kente yapılan projeler konuşuldu.

Giriş Tarihi: 24 Ekim 2014 Cuma 15:11
ŞANLIURFA’DA İL KOORDİNASYON TOPLANTISI

Şanlıurfa Valilik toplantı salonunda yapılan İl Koordinasyon toplantısının oturum başkanlığını Şanlıurfa Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman yaptı. Toplantıya kurumlardan yetkililer ve belediye başkanları katıldı. Yapılan toplantıda Şanlıurfa’ya yapılan yatırımlar ve kentte yaşanan sıkıntılar tartışıldı.

 

2014 yatırım planına göre Şanlıurfa’da toplam 369 proje yürütüldüğü açıklanırken, bu projelere toplam 7 milyar 332 milyon 759 bin 095 TL harcandığı belirtildi. Genel olarak Şanlıurfa’ya tarım, ulaştırma, sağlık, eğitim ve enerji sektöründe yatırım yapılıyor.

 

Şanlıurfa’da yapılan 349 projenin 78’i Devlet su işleri 15. Bölge müdürlüğüne, 42’si İl milli eğitim müdürlüğüne, 40’ı Şanlıurfa Belediyesine, 35’i Karayolları 9. Bölge müdürlüğüne, 27’si İl sağlık müdürlüğüne, 22’si Vakıflar bölge müdürlüğüne, 21’i İller bankası 10. Bölge müdürlüğüne, 18’i TEİAŞ Bölge Müdürlüğüne, 13’ü Dicle Elektrik dağıtıma, 73’ü de proje de diğer kurumlara ait olduğu belirtildi.

 

Yapılan toplantıda sulama kanalları, elektrik, ulaştırma, sağlık ve eğitim alanındaki yatırımlar ağırlıklı olarak konuşuldu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star